Mladý muž zemřel v Kopřivnici na následky popálenin

Šestadvacetiletý mentálně postižený muž zemřel ve středu odpoledne v Kopřivnici na Novojičínsku na následky popálenin. Začalo na něm hořet oblečení. Jeho sedmačtyřicetiletá matka utrpěla drobnější popáleniny, když jej hasila. V šoku skončila v péči lékařů novojičínské nemocnice. ČTK o události informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Podle dostupných informací mladý muž manipuloval v bytě, kde s matkou bydlel, s plynovým hořákem. Při tom mu začala hořet mikina. V době příjezdu záchranářů už byl v bezvědomí a selhávala mu činnost srdce. "Utrpěl popáleniny hlavy, trupu a horních končetin. Došlo také k zasažení dýchacích cest. Postižený svým poraněním na místě podlehl," uvedl Humpl. 

Posádka sanitky ošetřovala také sedmačtyřicetiletou ženu, která utrpěla drobnější popáleniny na rukou a jevila známky akutní stresové reakce. "Nebyla ale v ohrožení života. Po poskytnutí prvotní péče jsme pacientku přepravili do nemocnice v Novém Jičíně," doplnil mluvčí. 
    
Okolnostmi tragické události se nyní zabývá policie. "Nyní čekáme na výsledky chemické expertízy a pitvy. Bližší okolnosti případu s ohledem na pozůstalou rodinu nebudeme sdělovat," uvedl mluvčí policie Petr Gřas. 
 
zdroj: ČTK