Na Colours of Ostrava zahrají několikanásobní držitelé Grammy

K prvním potvrzeným interpretům příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava patří několikanásobní držitelé Grammy Sly Dunbar a Robbie Shakespeare. Při společném koncertu vystoupí spolu s norským trumpetistou Nilsem Petterem Molvaerem, finským zvukovým elektromágem Vladislavem Delayem a kytaristou Eivindem Aarsetem, řekl ČTK mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

"Pro jednorázové turné v příštím roce nazkouší tito prvotřídní hudebníci speciální koncertní program. Jak přesně bude vypadat, v tuto chvíli nevíme, ale očekávání jsou po celém světě vysoká. Všichni zúčastnění jsou totiž známi překračování žánrových hranic, objevování nových hudebních možností a vizionářstvím," řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.
 
Sedlák připomněl, že bubeník Dunbar a baskytarista Shakespeare doprovázeli snad všechny slavné jamajské reggae hvězdy. Vyžádali si je pro spolupráci například i Mick Jagger, Carlos Santana, Madonna, Bob Dylan či Paul McCartney.
 
"Hudba trumpetisty a skladatele Molvaera nezná meze. Průkopnicky mísí severský jazz s elektronikou, drum'n'bass, rockem a dubem. Delayeho specialitou je živý sampling," uvedl Sedlák.
 
Festival se uskuteční 16. až 19. července v Dolní oblasti Vítkovice. Colours of Ostrava 2015 nabídne v industriálním areálu čtyři dny koncertů, divadel, diskusí, workshopů, filmů i výtvarných aktivit.
 
"První potvrzená jména příštího ročníku potvrzují pestrost a neobvyklá spojení, se kterými se jeho návštěvníci setkávají na všech pódiích," podotkl Sedlák.
 
Zatím poslední ročník festivalu navštívilo letos v červenci rekordních 40.777 návštěvníků. Více informací o festivalu lze najít na webových stránkách www.colours.cz.
 
zdroj: ČTK