Od listopadu se bude znovu létat z Ostravy do Vídně

Z Ostravy se od listopadu znovu bude létat do Vídně. Linku bude provozovat slovenská letecká společnost Danube Wings. Letadlo poletí oběma směry dvakrát denně. Novinářům to dnes na ostravském Letišti Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku řekli zástupci letiště a dopravní společnosti.

Letadlo s kapacitou 70 pasažérů odstartuje z Mošnova poprvé v pondělí 12. listopadu, cesta do Vídně bude trvat 50 minut. Cena letenky z Ostravy včetně všech poplatků bude začínat na 49 eurech (asi 1225 korun). Letadlo bude létat v pracovních dnech z Mošnova v 05:20 a v 17:20, odlet z Vídně bude v 09:00 a 20:40. O vánoční přestávce bude létat pouze ranní spoj z Ostravy a večerní z Vídně.

"Vnímali jsme velký zájem představitelů Moravskoslezského kraje, Ostravy i ostravského letiště obnovit linku, která by sloužila hlavně českým a rakouským podnikatelům, ale i tranzitním cestujícím. Jsme rádi, že jsme se dohodli a linku spustíme ještě letos," řekl generální ředitel Danube Wings Ján Rostáš. Mohlo by to podle něj zahájit uskutečňování dalších společných plánů na ostravském letišti.
 
Letiště v Mošnově loni přepravilo 273.563 cestujících, což bylo o 2,3 procenta méně než před rokem. Kromě sezonních linek do jižních destinací má v současnosti jedinou pravidelnou linku do Paříže. Její provozovatel, nízkonákladové aerolinky SmartWings, tento týden oznámil, že podle plánu provoz linky od 5. listopadu na zimu přeruší. Jednou týdně také létá z Mošnova letadlo do Izraele. Provozování linky do Vídně předchozí dopravce ukončil po šesti letech letos v únoru.
 
Pod značkou Danube Wings provozuje leteckou přepravu firma VIP Wings. Za prvních devět měsíců letošního roku aerolinky přepravily 93.498 cestujících. Kromě celoroční linky mezi Bratislavou a Košicemi provozují Danube Wings například pravidelné linky ve Francii nebo v letní sezoně linky do Chorvatska. Ve své flotile mají letadla ATR 72.
 
zdroj: ČTK