Při manipulaci s razicím kombajnem zahynul horník

Na Karvinsku zahynul dnes ráno šestadvacetiletý horník. Neštěstí se stalo při manipulaci s razicím kombajnem v podzemí Dolu ČSM. Je to letos první úmrtí v dolech společnosti OKD. ČTK o tom informoval mluvčí OKD Vladislav Sobol.

Neštěstí se stalo z dosud nezjištěných příčin kolem třetí hodiny ráno přibližně 870 metrů pod zemí. Přes rychlý zásah lékařů z Hlavní báňské záchranné stanice se pracovníka nepodařilo zachránit. Příčinu neštěstí zjišťuje komise složená ze zástupců báňského úřadu, vedení Dolu ČSM, společnosti OKD a odborářů ve spolupráci s policií.

Letos to je první smrtelný pracovní úraz v podzemí OKD. Loni zemřelo při práci pět horníků, v roce 2010 jich bylo o dva méně. V roce 2011 si například dva lidské životy vyžádaly otřesy, který v rozmezí tří dnů zasáhly Důl Karviná na Karvinsku. Černý prapor nad dolem vlál i začátkem října. Uvolněná hornina tehdy zasáhla dvaatřicetiletého horníka. Muž na místě i přes zásah lékařů zemřel. Další dvě důlní neštěstí se stala při manipulaci se stroji a technikou loni v dubnu a červnu.
 
Pokud jde o celkový počet úrazů, tedy i těch, které neskončily smrtí, za posledních pět let se podle Sobola snížil o polovinu. "Loni jsme v tomto ukazateli zaznamenali nejlepší výsledky v historii OKD," řekl mluvčí.
 
zdroj: ČTK