Unikátní magnéziový krém MGcream účinkuje přímo v místě potřeby okamžitě

Pokud by si měl člověk hlídat obsah některého minerálu v těle, pak je to hořčík, chemická značka Mg. To vám potvrdí leckterý sportovec a nejen ten. Po draslíku je hořčík druhým nejdůležitějším minerálem v těle. Oba hrají zásadní roli ve zdraví buněk a tkání. Hořčík je v našem organismu součástí stovek biochemických procesů a jeho vyrovnaná hladina je důležitá v mnoha ohledech.

Hořčík je možné užívat v různých formách. Nejčastěji v podobě tablet, oleje nebo různých nápojů. Česká společnost MG Laboratory přišla na trh s hořčíkem obsaženým v krému, který nazvala výstižně MGcream. Jeho výhodou je, že se hořčík do těla dostává transdermálně, tj. přes kůži, a výrazně rychleji se vstřebá a začne účinkovat. Krém nijak nezatěžuje žaludek, tablety se trávením vstřebají pouze ze třiceti až padesáti procent.

„Aplikace magnézia přes pokožku je prospěšná i v tom, že se minerál dostane přímo tam, kde je potřeba. Hořčík ve formě krému má jednak rychlý účinek a jednak téměř stoprocentní vstřebatelností.  Krém v místě aplikace okamžité působí a tím mnohem rychleji je možné dosáhnout například větší kloubní pohyblivosti a rychlejší ústup bolesti,“ říká ortoped MUDr. Peter Erdelský.

MGcream obsahuje navíc OptiMSM, což je organická síra nejvyšší farmaceutické kvality, která zvyšuje pevnost kolagenových vláken. Krém také obsahuje čtyři bylinné extrakty pro snížení otoků, modřin a zánětů.

MGcream je tak vhodný zejména pro sportovce, ocení jej například fanoušci běhání, fitness, jízdy na kole, tenisu, fotbalu, volejbalu či dalších sportů, kde hrozí svalové zranění či namožení. Před uvedením na trh byl úspěšně testován mj. předními fyzioterapeuty. Pomoci může i komukoliv z rodiny, například při víkendovém výletě na hory či jinam do přírody nebo po práci na zahradě.

Hořčík je tělu prospěšný v mnoha ohledech: je mimo jiné odpovědný za svalové stahy. Reguluje výměnu informací mezi jednotlivými nervovými buňkami. Syntetizuje bílkoviny a nukleové kyseliny (RNA a DNA). Aktivuje víceré enzymy, které se podílejí na metabolismu uhlohydrátů a aminokyselin. Normalizuje napětí stěn cév, a podílí se tedy na normalizaci krevního tlaku. Je rovněž užitečným doplňkem při prevenci srdečního infarktu. Používá se při léčbě některých neurologických a duševních komplikací.

MGcream, magnézium ve formě krému, jehož účinnost je 5x rychlejší než tabletky, si můžete pořídit na mgcream.com či u specializovaných prodejců. Cena 50 ml balení je 750 Kč. Krému stačí málo, důležitá je pravidelnost používání. Magnézium je totiž minerál, kterého si naše tělo nedělá zásoby. Při stresu či zvýšené fyzické aktivitě se jeho dostupné množství lehce spotřebuje a začínají se projevovat symptomy nedostatku magnézia.