V Břidličné hořela stodola, ovce zůstaly, koně se podařilo vyvést

Škodu zhruba 800.000 korun napáchal noční požár velké hospodářské budovy se stájemi v Břidličné na Bruntálsku. Sousedé z hořící stodoly vyvedli osm koní, uvnitř ale zůstaly čtyři ovce. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé. Informoval o tom dnes mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Požár nahlásil soused ve čtvrtek krátce po 20:00. "Při příjezdu hasičů do Břidličné již plameny šlehaly ze střechy hospodářského objektu o půdorysu 25 krát 25 metrů. Protože bezprostředně hrozilo, že oheň přeskočí na velký sousední rodinný dům, oddělený pouze dvoumetrovou mezerou, hasiči se zaměřili na jeho ochranu, což se jim také povedlo," uvedl Kůdela. Hasiči uchránili také unimobuňku, jež ke stavení přiléhala na druhé straně.

Nakladač vyvážel ze stodoly lisované balíky slámy ven, kde je hasiči polévali vodou. Rozebírali také dřevěné konstrukce budovy. Oheň dostali hasiči pod kontrolu během půlhodiny, ale až po půlnoci ho úplně uhasili. Až do rána pak na místě hlídkovali, aby se oheň znovu nerozhořel.
 
U požáru zasahovaly jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Rýmařova a Bruntálu a sedm jednotek dobrovolných hasičů z obcí na Bruntálsku.
 
zdroj: ČTK