Výstava Zoo Ostrava na vybraných nádražích

Po vybraných nádražích v Moravskoslezském kraji putuje výstava ostravské zoologické zahrady. Tématem výstavy jsou unikáty Zoo Ostrava. Cestující si tak mohou zkrátit čas při čekání na vlak a dozvědět se třeba, která ryba z ostravské zoo je nejnafoukanější, které ze zvířat nejjedovatější nebo který projekt Zoo Ostrava je jedinečný v celosvětovém měřítku. Do konce března výstavu najdete na nádraží Ostrava-Svinov, v dubnu se přesune do Bohumína, v květnu a červnu bude na hlavním nádraží v Ostravě.  

V Zoo Ostrava chováme přes 4000 zvířat ve více než 400 druzích. Každé ze zvířat je něčím zajímavé, něčím výjimečné. Chov některých z nich je v ostravské zoologické zahradě unikátní v evropském nebo dokonce i celosvětovém měřítku. Pro výstavu jsme vybrali 18 zvířecích představitelů, kteří se vyznačují nějakým nej… Lidé se ale mohou dozvědět také o největší kolekci rododendronů a azalek v České republice a na Slovensku nebo o jedinečné sbírce na výzkum sloních nemocí.

Pokud se chcete o unikátech Zoo Ostrava dozvědět více, zastavte se na vybraných vlakových nádražích:

únor a březen 2017 – nádraží Ostrava-Svinov

duben 2017 – nádraží Bohumín

květen a červen 2017 – nádraží Ostrava hl. n.

Děkujeme Českým drahám – národnímu dopravci za poskytnutí výstavních prostor a možnost prezentovat výstavu široké veřejnosti!

http://www.zoo-ostrava.cz