ALFA COMPUTER - obchod s výpočetní technikou

Firma ALFA COMPUTER a.s. vznikla v roce 1993 pod názvem Alfa computer v.o.s. Z počátku se zabývala prodejem domácích počítačů Atari, Commodore 64 a Amiga v malé prodejně. Postupem času, kdy výroba těchto počítačů skončila, přešla firma na prodej PC a spotřebního materiálu.

Se stále rostoucím počtem zákazníků byla firma nucena rozšířit své prostory. Proto se v roce 1998 přestěhovala do nové větší prodejny. Po přesídlení a s většími skladovacími prostory začala firma také rozšiřovat svůj sortiment.

Další změny nastaly v polovině roku 2000, kdy se rozdělil prodej komponentů PC a spotřebního materiálu. Spotřební materiál zůstal v původní prodejně a otevřela se nová větší prodejna s PC sestavami a komponenty na strategickém místě naproti staré prodejně.
 
Z důvodů množících se technických požadavků ze strany zákazníků, firma začátkem roku 2001 otevřela nové technické a reklamační oddělení. Toto oddělení je umístěno nad stávající prodejnou komponentů PC v prvním patře (zadní vchod).
 
Pro zvyšující se zájem zákazníků o notebooky, digitální fotoaparáty, kamery, MP3 přehrávače a další příslušenství, rozhodla se firma otevřít začátkem listopadu roku 2002 třetí prodejnu s nabídkou zboží, jenž dosud nebylo součástí prodávaného sortimentu.
 
Firma vyhověla přáním zákazníků ze vzdálenějších částí republiky a počátkem roku 2004 zahájila zasílání zboží na dobírku. Současně s tím otevřela internetový obchod.
 
Pro rychlejší odbavení zákazníků firma v roce 2009 otevřela výdejní místo v Ostravě-Hrabové. Objednávku si zákazníci vytvoří v pohodlí domova přes internetový obchod a po doručení e-mailu o vychystání objednávky, si bez front a čekání mohou zboží vyzvednout.