Zimní hala Sareza Ostrava

Vždy od září do dubna mohou zimní halu Sareza Ostrava navštěvovat zájemci o veřejné bruslení. Na jaře je hala č.1 upravena pro in-line bruslení a prostor 2. ledové plochy se mění na sportoviště pro veřejnost. Přijďte si zahrát badminton, čeká na vás 14 kurtů s profesionálním povrchem.

Bruslení patří mezi nejoblíbenější zimní sporty. V mrazivém zimním počasí je pro návštěvníky zaručeně přitažlivá kvalitní ledová plocha se zázemím, nechybí vytápěné šatny s úschovnou, zdravotní dozor, sociální zařízení, občerstvení a půjčovna bruslí.

Za akci pouze pro děti je považován program Učíme se bruslit, který je zaměřen především na nejmenší děti a to v doprovodu rodičů, kterým je při této příležitosti povolen vstup na ledovou plochu v běžné obuvi. Nepotřebují tedy k výuce potomků vlastní brusle a navíc je zakázáno rychlé bruslení. Z toho důvodu tyto akce nenavštěvují například teenageři, a jsou proto pro malé děti mnohem bezpečnější.

Při běžném bruslení pro veřejnost je část pro méně zdatné bruslaře oddělena lanem od sektoru pro ty zkušenější. Pokud se koná akce Bruslení pro dospělé – není ledová plocha rozdělena a předpokládá se účast již zběhlých bruslařů. Pro návštěvníky, kteří se chtějí při bruslení i náležitě pobavit jsou ideální tradiční páteční diskotéky. Moderátor Jiří Hyner pokračuje v několika lety již osvědčené akci, kdy při lední diskotéce vytipuje z návštěvníků několik chlapců a dívek, z nichž mají všichni přítomní možnost vybrat toho nejsympatičtějšího. Vítěze se pak může ujmout zástupce přítomné modelingové agentury a dál už záleží na něm, jak se dokáže prosadit.

Moderní víceúčelová hala rekonstruovaná náklady 160 milionů korun disponuje hledištěm pro 5 000 diváků. Zimní stadion s takovým prostorem dokonale v Ostravě doplnil prostor, který původně reprezentovala již stávající velkokapacitní ČEZ Aréna, případně řada menších sportovních a kulturních stánků vytvářejících spíše komornější prostředí. Krásný sportovní stánek přímo uprostřed Ostravy-Poruby skýtá možnosti pořádání nejen sportovních, ale i kulturních a společenských akcí, jako jsou koncerty, výstavy apod. V útrobách stadionu je celkem sedmnáct šaten pro hokejové týmy a krasobruslaře a ideální zázemí včetně společenské místnosti, klubovny, rehabilitační linky, sauny, posilovny, masérny a podobně.

http://www.sareza.cz/