Právě se nacházíte:

Mořské akvárium v Ostravě

Kousek od městského centra Ostravy, na Černé louce je jedno z mnoha akvárií. Toto akvárium založil vášnivý sběratel ryb a ostatních mořských živočichů Oleg Cedivoda v letech 1999-2000. 

Důvodem bylo, že se mu domů již nevešlo tolik akvárií. Toto království mořských živočichů je nejstarší soukromou veřejně přístupnou sbírkou svého druhu u nás. Díky svému dobrému umístění na trase k nově zrenovovanému Ostravskému hradu, jeho návštěvnost stále roste. Ryby při přepravě procházejí velkým stresem, proto není přeprava jednoduchá. Ale není pravda, že jsou zde jen ryby a mořští živočichové. Nacházejí se zde rozmanité druhy opic, jako např.: tamarín pinčí, kosman bělovousý apod...

Naší specializací je mořská fauna a flora. Jako první nestátní organizace v České republice jsme začali například s chovem žraloku rodu Carcharhinus. Mořské akvárium v Ostravě je držitelem osvědčení k chovu zvlášť nebezpečných zvířat Veškerá výstavba a provoz této instituce je hrazen výhradně ze soukromých financí (žádná podpora státu, kraje, města či obce). Do roku 2002 jsme se mohli pyšnit největším mořským akváriem v ČR (18000L). Rozšíření našich aktivit - chov a odchov živočichu ohrožených vyhubením.
 
Otevírací doba akvária:
denně 9:00-17:00 hod.
 
Krmení: 
Út, Čt a So v 15:00 hod.
 
Cena vstupenky:
Dospělí 80,- Kč; Děti 40,- Kč
 

Čtěte více