8. ROČNÍK FESTIVALU OSTRAVA V PRAZE

Ve dnech od 4. do 8. listopadu 2017 se bude konat již 8. ročník festivalu Ostrava v Praze. Ostrava letos slaví výročí 750 let první zmínky o tomto krásném a industriálním městě, proto i oslavy budou velkolepé!  

Letos se festivalu zúčastní se svými nejúspěšnějšími inscenacemi. skoro všechna ostravská divadla; Národní divadlo moravskoslezské, Komorní scéna Aréna, Divadlo Petra Bezruče a Divadlo loutek Ostrava.
 
Pražští i mimopražští diváci se mohou z repertoáru NDM těšit na dětskou operku plnou říkadel Zob, zob, zoban!!!, další úspěšnou inscenací, kterou veze Ostrava do Prahy, je opera Hamlet, nejslavnější tragédie všech dob; za roli Hamleta obdržel Thomas Weinhappel Cenu Thálie 2016 za mimořádný jevištní výkon a Jana Sibera získala za roli Ophélie užší nominaci na stejné ocenění.
 
I soubor operety/muzikálu NDM představí pražským divákům to nejlepší ze svého repertoáru. Inscenace Edith a Marlene, o setkání Edith Piaf a Marlene Dietrich, je strhující hudební drama 20. století,  Hana Fialová získala za svůj mimořádný výkon v roli Edith Piaf Cenu Thálie 2014.
 
Festival se blíží a vstupenky jsou již v prodeji, více na webu Ostrava v Praze vpraze.ostrava.cz/