Colours of Ostrava zvolil pro hlavní scénu kvůli bezpečnosti ocel

V Ostravě začala stavba hlavní scény festivalu Colours of Ostrava. Bude větší a poprvé v Česku postavená z bezpečnější ocelové konstrukce. Dosud se používaly konstrukce z hliníkových slitin. ČTK to řekl mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Technika v kamionech už dorazila před víkendem. V sobotu se auta vykládala a kompletovaly se základy scény a střecha. Dnes se ocelová střecha začala zvedat.
 
"Vůbec poprvé festival použil pro hlavní scénu ocelovou konstrukci, což je unikát nejen u Colours of Ostrava, ale i v rámci tuzemských festivalů. Scéna je široká 42 metrů a vysoká téměř 20 metrů. Díky oceli je mnohem odolnější vůči počasí, bezpečnější a bude osazena silnějším a kvalitnějším zvukovým systémem," řekl Sedlák.
 
Festival se koná od 18. do 21. července a na 12 scénách bude připraveno přes 200 programových bodů. K hlavním hvězdám festivalu letos patří islandští Sigur Rós, britští Jamie Cullum a The xx, švédští The Knife či Asaf Avidan z Izraele. Z domácích interpretů se představí třeba Tata Bojs, Pražský výběr či Wanastowi Vjecy.
 
zdroj: ČTK