Do Beskyd přišla zima, místy napadlo deset centimetrů sněhu

Do Beskyd přišla zima. V pátek a v noci na dnešek napadlo místy až deset centimetrů sněhu. Teploty hluboko pod bodem mrazu umožňují výrobu technického sněhu. V některých areálech, kde se dosud nelyžovalo, se díky tomu vleky rozjedou ještě letos. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

"Na horách je jasno, teploty kolem minus deseti stupňů. Sněhová pokrývka se pohybuje od tří do 15 centimetrů. Nejvíce sněhu je na Lysé hoře," řekl dnes ČTK dispečer Horské služby Beskydy.
 
V lyžařském středisku v Mostech u Jablunkova, které patří k největším v regionu, se letos ještě nelyžovalo. Situace by se do konce roku mohla změnit. "V noci na dnešek nám sjezdovka promrzla. Dnes jsme začali zasněžovat. Potřebujeme tak čtyři až pět dnů, abysme zahájili provoz," řekl ČTK provozní střediska Jaroslav Bojko. Předpokládá, že první lyžaři se u nich svezou nejpozději na Silvestra.
 
Naopak v Bílé je lyžařský areál v provozu už několik týdnů. Lyžuje se tam ale v hodně omezených podmínkách. "V provozu je jen jeden vlek a 400 metrů dlouhá sjezdovka. Mrzne, a tak můžeme zasněžovat. Nejpozději v pondělí spustíme lanovku a jednu velkou sjezdovku," řekl provozovatel areálu Jaroslav Vrzgula.
 
Podobná je situace i v nedalekém Mezivodí. I tam se v posledních dnech lyžovalo pouze v omezeném rozsahu. Nyní se ale vše připravuje na plnohodnotné spuštění zimního provozu.
 
zdroj: ČTK