Festival adventních a vánočních zvyků

Letošní třináctý ročník nabídne od 15. do 18. 12. multižánrové koncerty a vystoupení uměleckých souborů v zajímavých prostorách (kostely, koncertní sály, venkovní prostranství atd.), ale také doprovodné výstavy, ukázky uměleckých řemesel, filmovou projekci a chybět nebude ani slavnostní mše svatá.

Festival bude zahájen 15. 12. v kostele sv. Václava ve Václavovicích, a to vystoupením Lenky Filipové s pořadem Concertino. V pátek 16. 12. se Souznění poprvé přesune do kostela sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku, kde zazní koncert duchovní hudby v podání Collegium Marianum. Sobota 17. 12. je vyhrazena oblíbenému Vánočnímu jarmarku v Kozlovicích s bohatou nabídkou a prodejem domácích a zahraničních gastronomických specialit. Zajištěn bude také prodej výrobků lidových tvůrců. O hudební složku se postarají například harfistka Ivana Dohnalová, smyčcové kvarteto z komorního souboru Camareta Janáček, romská ĽH Pokošovci ze Šumiace (Horehroní, Slovensko), cimbálové muziky a folklorní soubory – Valášek, Bejatka, Ondřejnica, Valašský vojvoda, nejlepší Zpěváčky a další účinkující.

Festivalové klání vyvrcholí v neděli 18. 12. závěrečným Galakoncertem v Domě kultury města Ostravy, kde vystoupí romská ĽH Pokošovci ze Šumiace, LSPT Ondřejnica ze Staré Vsi nad Ondřejnicí s CM Ondřejnica, CM Valašský vojvoda z Kozlovic se sólisty, Zpěváčci 2011 (Sára Kokešová z Kozlovic, Klára Papřoková z Frýdku-Místku, Tereza Kachlová z Bohumína) a hlavní host Iva Bittová se skupinou Čikori. Zároveň zde proběhne setkání lidových tvůrců a uměleckých řemeslníků.
 
Další informace a celý program na www.souzneni-festival.cz .