Jaké jsou populární restaurace v českých regionech?

Naše největší online dovážková služby DámeJídlo.cz  zprostředkovává dovážky jídla z více než 1 500 restaurací ve 122 městech a obcích po celé České republice. Jen za jeden měsíc doveze přes 200 tisíc objednávek. A kde zákazníkům DámeJídlo.cz chutná nejvice Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Liberci?    

Co se týká zaměření kuchyně, tak vedou pizzerie, burgrárny, asijské restaurace, česká kuchyně a indické pokrmy.

Co se jí v Praze?

Mezi nejoblíbenější patří restaurace Nominanza, která  se specializuje na autentickou italskou kuchyni. Jídla jsou zde připravovaná z originálních surovin dovezených přímo z Neapole.  

Mnoho spokojených zákazníků má také burgrárna GANGSTERburger®, která nabízí velkou variabilitu burgerů.  Mezi populární stálice již dlouhou dobu patří pražské SushiTime, které se specializuje na dovoz sushi a wok specialit.

Oblíbená je také indická kuchyně. Její aromatické kouzlo objevují Češi stále častěji. V Praze si objednávají nejvíce z Curry house a Curry Palace. Českou kuchyni v nejpopulárnější pětici zastupuje Restaurace na Květnici, která se specializuje na poctivou kuchyni našich babiček.

Kam na jídlo v Brně?

V Brně je jednoznačně na prvním místě restaurace Don Antonio Pizza & Burger, která má u zákazníků bezkonkurenčně nejlepší počet pozitivních hodnocení.  Specializuje se na pizzu a burgery. Okrajově i na mexickou kuchyni.  Velmi pozitivní hodnocení má i pizzeria Pappi.  Mezi další oblíbené pizzerie patří například Manikova Pizza.

Asijské speciality tu zastupuje Clover Food, zde si můžete objednat především sushi a vietnamská jídla jako je Bun bo nam bo a polévka Pho Bo. Na sushi za skvělou cenu láká další z populárních brněnských podniků – Kungfu Sushi. Milovníci burgerů si na DámeJídlo.cz hodně objednávají také z Predator Gurmet Burger, to nabízí velkou variaci hovězích a kuřecích burgerů.

Ostravské chutě

Ostraváci mají rádi českou klasiku, a to dokazuje i popularita Hostince u Boříka, který je u zákazníků DámeJídlo.cz k velmi oblíbený. Tato restaurace patří vůbec k nejstarším gastro podnikům v Ostravě. Byla založena v roce 1901. 

Mnoho spokojených zákazníků má také pizzerie Honzík, která nabízí tradiční italské pizzy. Mezi další oblíbené ostravské pizzerie se řadí Pizza Capisto, která připravuje pizzu přímo v italské peci vytápěné dřevem. Populární ostravskou stálicí je také Angel Grill, který se specializuje na burgery, tortilly a kuřecí křidélka. 

Z asijské kuchyně si lidé oblíbili především sushi. Nejvíce si ho zákazníci DámeJídlo.cz v Ostravě objednávají ze Sushikko a ze Samurai sushi. Kromě sushi jsou v Ostravě oblíbené i vietnamské speciality z Tasty Viet Ostrava, kde si můžete objednat populární polévky Pho Bo a Pho Ga.

Plzeňské populární podniky

V Plzni je podle DámeJídlo.cz nejvíce oblíbená pizzerie Pizza Pizza Massimo. I další restaurace zastupuje tradiční italskou kuchyni – Dolce Vita. Velmi pozitivní hodnocení má i vegetariánské bistro Satyr, které nabízí pestré menu z vegetariánských a lehkých jídel.

Milovnicí burgerů si objednávají nejvíce z Big Burger Americká. To připravuje i speciální burgery z hermelínu nebo z tofu. Pro indické a nepálské speciality si lidé nejvíce nechávají své obědy či večeře zasílat z podniku Everest.

Co si nechat dovézt v Liberci?

I Liberec potvrzuje, že nejvíce populární je v našich regionech pizza. Zde je nejvíce vyhlášená  Cooltura pizzerie.  Zákazníci DámeJídlo.cz také velmi pozitivně hodnotí italskou restauraci La Fonduta. Asijské restaurace zastupuje pak liberecká  Sakura's NG Plaza, která se specializuje na asijské a japonské pokrmy.  

V Liberci je populární i arabská kuchyně, především pak v podniku Zuzu Kebab. Českou i vegetariánskou kuchyni si můžete objednat z další dobře hodnocené restaurace – Čerti na Ještědu.