Jarní úklid ve Frýdku-Místku

Zaměstnanci technických služeb zahájili jarní úklid města podle nového systému. Zatímco v minulosti prováděli úklid komunikací i zeleně nezávisle na sobě, nyní čistí silnice, chodníky i travnaté plochy v jednotlivých lokalitách města souběžně. Cílem je kompletní vyčištění města po jednotlivých částech.

„Jarním úklidem projdou jako první největší sídliště, a to jak ve Frýdku, tak i v Místku. Od 19. března se bude jarní úklid provádět také v místních částech Lískovec, Chlebovice, Lysůvky, Zelinkovice, Skalice a Panské Nové Dvory. Následovat budou lokality Baranovice a Gajerovice, Bahno. Nejfrekventovanější silnice projdou také blokovým čištěním, které je provázeno dočasným zákazem parkování. Žádáme proto řidiče, aby sledovali dopravní značení, které s týdenním předstihem na blokové čištění upozorňuje,“ uvedl ředitel TS a.s. Jaromír Kohut s tím, že aktuální informace o tom, kde se právě úklidové práce provádějí, najdou občané na webových stránkách technických služeb i města.

Pro dosažení rychlejšího a efektivnějšího úklidu města budou zaměstnanci technických služeb pracovat také o sobotách. S odstraněním posypového materiálu, zametením komunikací, schodišť i lávek, ale také s vyhrabáním a provzdušněním trávníků a uklizením odpadků v keřových výsadbách jim pomůže 14 nových pracovníků přijatých na krátkodobý pracovní poměr.

Do 24. března bude jarní úklid probíhat na frýdeckých sídlištích Slezská 2 (ul. Novodvorská, J. Čapka, Pekařská, J. Božana, Dr. M. Tyrše, Dobrovského a Jiřího z Poděbrad) a Slezská 1 (ul. Bavlnářská, Slezská, Na Veselé, Dr. Petra a Lipová). Souběžně bude v těchto lokalitách probíhat také blokové čištění ulic Novodvorská, J. Čapka a Slezská. Ve stejnou dobu bude uklizena zeleň u vlakového nádraží, v parku u Komerční banky, v parku Svobody i Komenského, na Kostíkově náměstí, Jiráskově sídlišti i Potoční ulici. Uklízet se budou také lávky a schodiště na Antonínově náměstí, na ulicích Těšínská, Hasičská, Na Blatnici a Revoluční.

„Věříme, že tyto změny v realizaci jarního úklidu občané uvítají a technickým službám se tak podaří naplnit poslání společnosti – Naše služby pro Vaši pohodu,“ uzavřel ředitel TS a.s. Jaromír Kohut.

zdroj: ČTK