Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Jediná žena v top managmentu

1. 04 2020 | Jitka Lucbauerová z Partners je jedna z žen, které budou řečnicemi a mentorkami v rámci Equal Pay Day. Tato výjimečná konference je rozdělená do dvou dní. Díky vývoji spojenému s preventivními opatřeními a karanténou v ČR bude konference 27.3. od 9 hodin vysílána online se všemi výhodami, které práce ve virtuálním prostředí umožňuje – přizvat více účastníků a možnost pro každého zapojit se do diskuze . Účastníci budou moci být během dne interaktivní. Mentoringový den se přesouvá na 7. listopadu. Ženy mentorky budou celý den předávat své zkušenosti jiným ženám, kterým nejsou vlastní kariéra nebo podnikání lhostejné. 

Ambicí konference i mentoringu je zvedat ženám sebevědomí a posouvat je skrze sdílení příběhů blíž k jejich snům. Podpořit je v tom, aby se nebály chtít víc, a to především v kariéře, kde ženám nechybí znalosti, ale často je převáží pochybnosti. 

Jitky Lucbauerové, jediné ženy v představenstvu společnosti Partners jsme se v té souvislosti zeptali na několik otázek. 

Jaké to je být jedinou ženou v čele společnosti a jaká byla vaše cesta nahoru?
Začínala jsem jako 21. letá holka z vesnice, která neměla žádné pracovní zkušenosti. Začátek mého podnikání byl tedy logicky náročný a těžký. Byla jsem studentka myslela jsem tak, i jsem se tak chovala, ale v konečném efektu jsem se stala podnikatelkou, lídrem, manažerkou. To byla a po těch letech ještě stále je jízda, kterou si užívám každý den. Mým motorem k neustálému růstu je touha být lepší, touha učit se novým věcem. Nevadí mi spadnout, naučila jsem se zase vstát a jít dál, protože věřím tomu, co dělám a proč to dělám. 

Jak funguje diverzita týmu?
Já si “mužský svět" užívám, mám ho ráda. Je přímý, otevřený, ale také soutěživý. Považuji za důležité mít vlastní rukopis. Být sama sebou. Myslím si, že v přítomnosti ženy se muži vždy chovají tak trochu jinak, s větší úctou, slušností. A to je fajn. Mnohdy se na věci díváme naprosto stejnýma očima, ale jsou momenty, kdy to vidím jinak. A to je dobře. 

Má společnost ambice mít více žen?
Domnívám se, že u nás v tomto směru problém není, žen je u nás poměrně mnoho. Podle mé zkušenosti potřebují mít také ženy vzory v tom, že je možné zvládnout vysokou pozici v kombinaci s rodinou. Položila bych otázku jinak: Mají ženy skutečně ambici tyto pozice dosáhnout? 

Pomáháte ostatním ženám nahoru? 
Takhle nepřemýšlím. Nerozlišuji, jestli podporuji v podnikání ženy nebo muže. 

Liší se žena podnikatelka a muž podnikatel?
Ženy, jako poradkyně, jsou podle mého názoru pečlivější a zodpovědnější. Kdybych si jako klientka měla vybrat, jestli se o mě bude starat žena či muž, zvolila bych ženu, právě díky těmto vlastnostem. Do manažerských rolí a funkcí už ambice a chuť bohužel klesají, tedy až na výjimky.  

Více o jediné konferenci v ČR, která se koná v březnu, najdete na www.equalpayday.cz 

Akce Equal Pay Day je součástí celosvětové kampaně Equal Pay Day, kterou v roce 2009 zahájila mezinárodní federace žen Business & Professional Women International, jedna z nejvlivnějších ženských organizací na světě. Kampaň upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži. Akce podporuje ženy na všech profesních úrovních, pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál, napomáhá růstu jejich ekonomické nezávislosti a posiluje jejich sebedůvěru, a to vše formou vzdělávání, mentoringu a networkingu. Letos den rovnosti platů připadl na 13. března 2020. Kampaň k této problematice již tradičně vede společnost Business & Professional Women CR z.s.. Konference Equal Pay Day se letos koná již pojedenácté. 
 

Diskuse

Čtěte více

Carsharing HoppyGo expanduje do Polska a na Slovensko

Peer-to-peer carsharing HoppyGo, spadající mezi inovační projekty mobility ŠKODA AUTO DigiLab, završil loňský rok s 81% růstem oproti roku předchozímu a překonal hranici 100 tisíc registrovaných ...

Začínající podnikatelky díky studiu na prestižní univerzitě rostou spolu se svým byznysem

Studijní program Akademie pro začínající podnikatelky (AWE) je společným vzdělávacím projektem Business & Professional Women CR a Velvyslanectvím USA v ČR. Celkem 41 účastnic využívá jedinečné ...

Mezi Čechy je roste zájem i o pozice, které dříve zastávali zahraniční pracovníci

Covidová opatření výrazně modifikovala strukturu nabídky míst i zájemců o ně – především utlumení služeb uvolnilo na trh řadu lidí s praxí. V některých oborech, jako je výroba, retail, zdravotní ...

Narodil se o 4 měsíce dříve a potýká se s mnoha zdravotními problémy

Devítiletý Štěpánek z Ostravy vstoupil do života o čtyři měsíce dříve, než bylo plánováno. Porod ve 24. týdnu těhotenství se bohužel neobešel bez komplikací. Štěpánek má však silnou vůli a ...

BNP Paribas Cardif Pojišťovna dominovala soutěži Finanční produkt roku 2020

Odborný finanční portál Finparáda.cz vyhlásil výsledky soutěže Finanční produkt roku 2020. V kategorii Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr obsadila BNP Paribas Cardif Pojišťovna ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO