Kamion vrazil do autosalonu, celkem tři zranění včetně dítěte

Tři zraněné včetně jednoho dítěte a značnou materiální škodu přinesla dnešní srážka osobního a nákladního automobilu v Kuníně na Novojičínsku. Šestatřicetiletá řidička vozu Porsche 911 nezvládla řízení v pravotočivé zatáčce a srazila se s kamionem Volvo. V osobním autě utrpěly zranění řidička a její pětiletá dcera, v kamionu pětatřicetiletý řidič. Nákladní vůz navíc po kolizi vrazil do výlohy autosalonu KIA a poškodil v něm několik vystavených aut. ČTK to řekl policejní mluvčí Petr Gřes. Materiální škoda podle něj půjde minimálně do statisíců korun. 

Osobní auto po střetu vrazilo do plotu a sloupu a řidička v něm zůstala zaklíněná. Kromě dvou pozemních posádek záchranářů na místě zasahoval i vrtulník. Ten přepravil do nemocnice v Ostravě dítě, které utrpělo poranění hlavy a nohy. "Šestatřicetiletá žena byla zraněna rovněž na hlavě. Také jí posádka zdravotnické záchranné služby transportovala do Fakultní nemocnice Ostrava," informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Řidiče kamionu, u kterého lékař zjistil poranění nohy a vyslovil také podezření na otřes mozku, převezla sanitka do nemocnice v Novém Jičíně. 

Nehoda se stala před 08:30. Hasiči u ní zasahovali až do poledne. Kromě toho, že vyprošťovali zraněnou řidičku, také tři a půl hodiny postupně odčerpávali naftu z poškozené nádrže kamionu. "Protože se nedalo kvůli poloze návěsu dostat k hrdlu zespodu proražené nádrže, hasiči pod ní položili sběrnou nádobu a tekoucí naftu z barelu čerpali až z této sběrné nádoby. Do pěti barelů (á 60 litrů) nakonec přečerpali 300 litrů nafty," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 
 
zdroj: ČTK