Krádeže věcí a vykradení auta, i tak vypadal festival Colours

Festival Colours of Ostrava, který v neděli skončil, byl rekordní nejen vysokou návštěvností, ale i z pohledu policistů. Zatím řešili patnáct zločinů. Loni jich bylo za čtyři dny akce sedm. Lidé si podle policistů hlavně nedávali pozor a byli okradeni. ČTK to řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Je pravděpodobné, že se festivalová kriminální statistika ještě změní. "Někteří poškození se na policisty obrátí až po návratu domů. V těchto případech budeme čekat, až se spis přesune zpět do Ostravy," uvedla mluvčí. Společným jmenovatelem mnoha prověřovaných případů podle ní byla nepozornost okradených. Ti mnohdy nebyli schopni specifikovat místo ani způsob spáchání činu. "Věci mnohdy nechali bez dozoru. Svou roli sehrál i alkohol," řekla.
 
Například čtyřiadvacetiletá žena pod vlivem alkoholu usnula v mobilní toaletě. Když se probudila, zjistila, že jí schází kabelka. Společně s ní zmizel i fotoaparát, peněženka a mobilní telefon. Škodu odhadla na 11.000 korun.
 
Okradeni byli i mladí hudebníci, kteří se na festivalu zastavili v sobotu. Auto zaparkovali nedaleko centra města. Když se k němu v noci na dnešek vrátili, bylo vykradené. "Zloději odnesli elektroakustickou kytaru, housle, ukulele, fotoaparát a autorádio. Způsobená škoda se pohybuje okolo 60.000," řekla Holčáková.
 
Festival začal ve čtvrtek. V programu se objevilo 106 kapel, 60 zahraničních a 46 českých. Zahraničních bylo o 15 více než loni a přijeli z 29 zemí. Kromě hudby festival nabízel i divadlo, filmy, diskuse, workshopy, DJs party a bohatý doprovodný program. Mezi další velké hvězdy patřila britská formace The xx, švédští The Knife nebo Damien Rice z Irska či Asaf Avidan z Izraele.
 
zdroj: ČTK