Kriminalisté vypátrali muže, který v Ostravě přepadl tři ženy

Kriminalisté vypátrali muže, kterého podezírají, že v listopadu v ostravských čtvrtích Hrabůvka a Dubina přepadl tři ženy. Osmnáctiletého mladíka obvinili z loupeže a pokusu o znásilnění, hrozí mu až deset let vězení. ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Uvedla, že k vypátrání násilníka přispěly informace od veřejnosti po zveřejnění případu v médiích.

Všem třem přepadeným ženám se podařilo uniknout, poté co násilníka vyrušili další lidé. Oběti se bránily a křičely. Muž je při přepadení udeřil do tváře, pak je držel a požadoval po nich majetek i sexuální praktiky. "Muž se k činu doznal, sděloval, že motivem měla být finanční tíseň," uvedla Holčáková. Muž podle ní tvrdí, že požadavkem sexuálních praktik chtěl zakrýt skutečný motiv, tedy to, že chtěl ženy oloupit.
 
První dvě ženy muž přepadl v sobotu 8. listopadu kolem 04:40 a 05:15. Ženy ve věku 49 a 36 let byly otřeseny, mladší utrpěla i lehké poranění. Třetí, osmadvacetiletou ženu muž přepadl v sobotu 22. listopadu. Sledoval ji do domu a napadl ji na schodišti mezi patry. I ona utrpěla lehké zranění.
 
zdroj: ČTK