Kvitová se těší na domácí finále Fed Cupu

Popáté za sebou vyhrála Petra Kvitová ve Fed Cupu obě dvouhry a nasměrovala tenistky k vítězství. V semifinále proti Italkám to ale světová trojka dokázala poprvé před českým publikem. Díky tomu si tým kapitána Petra Pály podruhé za sebou zahraje finále, které bude výjimečné tím, že se uskuteční doma.

Kvitová v ČEZ areně porazila v sobotu Saru Erraniovou a v neděli i Francesku Schiavoneovou, což spolu s vítězstvím Lucie Šafářové znamenalo tři body. Tenistky si tak podruhé za sebou užívaly radost z postupu do boje o stříbrný pohár.

"Poprvé je poprvé, takže postup do finále, který jsme zažily loni, byl nový a překvapení. Letos už víme, jak to všechno chutná a já doufám, že se nezastavíme ve finále, ale zase se porveme o mísu, protože si pamatuji z Moskvy, že zvednout ji nad hlavu je neuvěřitelný pocit. Ráda bych si to zopakovala," řekla Kvitová.
 
Finále budou hrát tenistky začátkem listopadu opět doma a nejspíše v Praze. "Doufám, že přijdou fanoušci v hojném počtu jako na Davis Cup a budou skvělí," přála si Kvitová a na zápas se moc těšila. "Doma to bude výjimečnější. Fanoušci budou mít možnost nás vidět přímo a poženou nás fantasticky dopředu," řekla.
 
Před zápasem s Itálii se musela wimbledonská vítězka vyrovnávat s větším tlakem okolí než dříve. "Měla jsem to lehčí, že jsem nastupovala v sobotu za vedení 1:0, ale to očekávání od lidí bylo velké a já se snažila nezklamat," řekla Kvitová. "Myslím, že jsem to docela unesla a mám velkou radost, že jdeme dál," řekla tenistka.
 
Navíc Kvitové vyšel i návrat na kurty po měsíční pauze. Před Fed Cupem hrála zápas naposledy v březnu v Miami a pak měla kondiční soustředění v Turecku. "Nebylo to úplně snadné se do toho vrátit, ale zvládla jsem to a to se počítá," usmála se Kvitová. "Podržel mě servis, return mě moc nepotěšil a čop byl katastrofální, ale forhend i voleje byly dobré," hodnotila se Kvitová z tenisového pohledu.
 
Dvaadvacetiletá Kvitová opět ukázala, jak je silná mentálně. V důležitých momentech s Erraniovou i Schiavoneovou otočila nepříznivý vývoj. "Velké body jsem zvládla dobře a to mi hodně pomohlo k vítězství," přikývla tenistka.
 
O silné psychice fulnecké rodačky vypovídá koncovka druhé sady se Schiavoneovou. Češka prohrávala 4:5, tahal ji sval levé nohy, kterou si protahovala, a Italka měla jít po pauze podávat na výhru. "Kapitán se mě ptal, jestli si dáme pauzu a já řekla, že ne, že ji jdu brejknout a dopadlo to, jak jsem řekla," dodala s úsměvem.
 
zdroj: ČTK