Lidem v Ostravě zkomplikuje cestování výluka tramvají

Lidem v Ostravě zkomplikuje o víkendu cestování městskou dopravou výluka tramvají, která se dotkne linek 1 a 2. Spojují centrum města a sídliště v obvodu Ostrava-Jih. Tramvaje pojedou odklonem přes Mírové a Mariánské náměstí, po jejich původních trasách budou jezdit náhradní autobusy. Kvůli výluce budou mít tramvaje až devítiminutové zpoždění. Informoval o tom dnes Dopravní podnik Ostrava (DPO).

Výluka začne v sobotu v 07:01 a skončí v neděli ve 20:00. Jejím důvodem je revize měnírny a práce v Místecké ulici.
 
Linka číslo 1, která jezdí z Dubiny, pojede od zastávky Hrabůvka kostel odklonem až po náměstí Republiky. Linka 2 jedoucí z Výškovic uhne od své trasy na Mírovém náměstí. Až po náměstí Republiky nahradí obě linky autobusy.
 
DPO upozornil, že cestující musejí počítat s tím, že na tramvajových linkách nebudou jezdit bezbariérové spoje tak, jak jsou uvedeny v jízdním řádu. Zpoždění může u linky číslo 2 činit pět minut, u jedničky až devět minut. Kvůli návaznosti může být ve směru do Výškovic opožděna také linka 12, která na dvojku čeká na Mírovém náměstí, a noční autobus 77 ve směru Hrabová statek, jenž čeká na tramvaj na zastávce Hrabůvka kostel. Zpožděny budou i noční tramvaje 4, 9 a 19 a návaznost nočních spojů 18 a 19 v zastávce Josefa Kotase bude zrušena úplně.
 
Cestující nočními tramvajemi budou také přestupovat na jiných zastávkách než obvykle. Tramvaje 1 a 4 ve směru Hlavní nádraží a Nová huť jižní brána na sebe nebudou čekat na zastávce Karolina, ale na náměstí Republiky. Noční přípoj linek 2 (směr Výškovice) a 1 (směr Dubina) bude přeložen ze zastávky Ředitelství Vítkovic na Mírové náměstí.
 
zdroj: ČTK