Majáles Ostrava nabídne scény s různými hudebními styly

Studentský festival Majáles Ostrava letos nabídne návštěvníkům pod heslem Ostrava rube program na sedmi scénách s různými hudebními styly. K hlavním hvězdám budou patřit například Horkýže Slíže, MIG 21, Portless či Marek Ztracený. Majáles se bude konat 29. dubna v Dolní oblasti Vítkovice a jeho součástí už tradičně bude také majálesový průvod, řekl dnes ČTK za organizátory akce Jakub Kotzot. 

"Letošní novinkou jsou dvě nové scény, dále také kulturní UNDG zóna a Chillout zóna Rádia Kolej, kde budou probíhat rozhovory a živé vysílání," uvedla dramaturgyně Majálesu Gabriela Kožušníková. 
    
Organizátoři dnes odtajnili také posledního dosud nezveřejněného interpreta, kterým budou britští Matrix and Futurebound. "Kapela do Ostravy a okolí zavítá vůbec poprvé. Jsou to nejen skvělí DJs, ale hlavně vynikající producenti, což dokázali již jejich debutovým albem Universal Truth z roku 2007. Jejich energický drum&bass si získává po světě čím dál více fanoušků a důkazem toho jsou hity jako All I Know, Control či Magnetic Eyes," uvedl Kotzot. 
    
Součástí Majálesu bude i studentská scéna, na které podle Kožušníkové dostanou prostor čistě studentské kapely, které zatím nemají velké šance prosadit se na české scéně. 
    
Během dubna bude jako součást majálesových oslav připraven také doprovodný program, který nabízí například turnaj v deskových hrách či literární noc. Bližší informace o programu i doprovodných akcích mohou zájemci najít také na webových stránkách www.majalesostrava.cz. Samotný majálesový den zahájí v 10:30 průvod masek od Nové radnice přes centrum města až do Dolní oblasti Vítkovice. Letošní téma průvodu je "Jsme Češi a jsme na to hrdí!"
 
zdroj: ČTK