Miliony sněženek rostou v těchto dnech v CHKO Poodří

V chráněné krajinné oblasti Poodří kvetou v těchto dnech miliony sněženek. Ochránci přírody se zatím nájezdů trhačů z řad pouličních obchodníků neobávají. V minulých letech se s podobným problémem už setkali, letos zatím ne. ČTK to řekl vedoucí správy chráněné oblasti Jan Klečka.

"Sněženkám se u nás daří, rostou ve velkém počtu. V minulých letech jsme problém s lidmi, kteří k nám na ně jezdili, měli," řekl. Šlo podle něj o jednotlivce, kteří si prodejem květin v ostravských ulicích přivydělávali. Byli schopni zpustošit až 20 metrů čtverečních plochy.

Letos se ale podobné nájezdy nekonají. "Když někdo jde a utrhne si domů deset květinek, tak velkou škodu nezpůsobí. Je to ale zakázané a lidem hrozí pokuta," doplnil.

Chráněná krajinná oblast Poodří se nachází v Moravskoslezském kraji v severovýchodní části Moravské brány mezi obcí Vražné nedaleko Oder a jižním okrajem Ostravy. Leží na ploše téměř 82 kilometrů čtverečních. Území tvoří zachovalá údolní niva řeky Odry. Poodří je typické a ojedinělé zachovalým vodním režimem s každoročním zaplavováním rozsáhlých částí nivy. V oblasti žije a hnízdí řada vzácných druhů ptáků. V hojné míře tam roste i chráněná kotvice.

zdroj: ČTK