Mladík v Ostravě přepadal děti a ohrožoval je nožem

Policie zadržela sedmnáctiletého mladíka, kterého podezírá ze série loupežných přepadení dětí v Ostravě. Ohrožoval je nožem a bral jim peníze a mobilní telefony. Na svědomí má minimálně tři loupežná přepadení. Způsobená škoda dosáhla částky 3000 korun. Kriminalisté podezřelého dopadli a obvinili. ČTK to dnes řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Mladík ozbrojený nožem v Ostravě během tří dnů na třech místech přepadl celkem čtyři chlapce ve věku o 13 do 16 let. Podle policie loupil od 14. do 16. února.

Své oběti ohrožoval nožem, prohledával jim kapsy. Vzal jim drobné mince a mobilní telefony. Chlapci přišli o částky okolo 20 až 30 korun. "Útočníka jsme zadrželi po třetím přepadení. To se stalo poblíž obchodního centra v Ostravě-Vítkovicích. Chlapce jsme dopadli v nákupním centru i díky spolupráci s pracovníky ostrahy centra a kvalitnímu kamerovému systému," dodala.

Mladík si vyslechl obvinění z loupeže a policejní komisař soudu navrhl, aby byl vzat do vazby. Ten to ale neakceptoval. Dospělému pachateli by hrozil až desetiletý trest. Obviněný ale s ohledem na svůj věk může dostat maximálně pětiletý trest.

zdroj: ČTK