Muž, který v Ostravě napadal psy, byl obviněn

Policisté dopadli osmadvacetiletého muže, který byl v Ostravě postrachem pejskařů. V městské části Jih podle policie napadal psy, které kopal. Na svědomí má prý nejméně pět útoků, v jednom případě zaútočil na majitelku psa. Muž byl obviněn z výtržnictví a policie podala státnímu zástupci podnět ke vzetí do vazby, řekla dnes ČTK ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policie se případem začala zabývat na základě informací médií a při pátrání po muži spolupracovala i se strážníky. Odhalit se zatím podařilo pět případů napadení, a to v době od března do července.

"Způsob spáchání činu byl obdobný, většinou při venčení či procházkách se psy, došlo k jejich napadení, muž měl psy kopat," podotkla Holčáková. Dodala, že v jednom případě muž napadl sedmapadesátiletou majitelku zvířete. Ženu udeřil do hlavy. Pomohl ji ale náhodný svědek a žena neutrpěla žádné zranění. Na psa v tomto případě nezaútočil.
 
V dalších čtyřech případech muž útočil právě na zvířata. Při jednom ze svých ataků zranil asistenčního psa. Policii se útočníka podařilo zadržet díky informacím devětačtyřicetiletého muže, jehož pes byl také napaden. Obviněný podle Holčákové využil svého práva a nevypovídal.
 
zdroj: ČTK