Muž se zranil při explozi na čerpací stanici

Při výbuchu na benzínové stanici v Ostravě-Mariánských Horách byl  včera při svařování těžce zraněn šestatřicetiletý muž. Opravoval zařízení čerpací stanice, která byla v té době uzavřená. Událost na místě vyšetřovala policie. ČTK o tom informovali mluvčí hasičů, záchranné služby a policie.

Neštěstí se stalo krátce před polednem na čerpací stanici u obchodního domu Tesco nedaleko centra města. "Z dosud zjištěných informací vyplývá, že exploze nastala v době, kdy dělník opravoval část zařízení čerpací stanice. Kovové části byly při explozi rozmetány do vzdálenosti až desítek metrů," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Kriminalisté ohledávali místo činu, zajišťovali stopy a fotodokumentaci. "Policisté zjišťují příčinu exploze, stejně jako další okolnosti události, mimo jiné nás čekají výslechy zúčastněných," doplnila Holčáková. Podle mluvčího hasičů Petra Fastera explodovaly výpary nádrže od benzínu.

Mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl ČTK řekl, že dělník utrpěl těžké zranění a byl s popáleninami druhého a třetího stupně převezen na popáleninové centrum do ostravské fakultní nemocnice. "Záchranáři ošetřili muže, jehož před tím vytáhli z místa výbuchu policisté," uvedl Humpl. Podle lékařky byl muž po výbuchu v bezvědomí a v ohrožení života. Měl poraněnou hlavu a popáleniny v obličeji a na rukou, pravděpodobně měl popáleny i dýchací cesty.

zdroj: ČTK