Muž zbil družku, žena zemřela

Jednačtyřicetiletý muž zbil o víkendu ve Vítkově na Opavsku svou skoro o dvacet let mladší družku tak, že zemřela. Způsobil jí tak vážná zranění, že jim žena nakonec v nemocnici podlehla, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Soňa Štětínská. Policie muže viní z těžkého ublížení na zdraví.

Podle Štětínské byl muž opilý. Svou družku napadl někdy v době od pátečního večera do sobotního dopoledne. "Zbil ji tak, že žena byla převezena do nemocnice, ale na následky poranění v neděli zemřela," uvedla Štětínská. Dodala, že policie navrhuje, aby byl muž umístěn do vazby.

Mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl ČTK řekl, že záchranáři ke zraněné ženě vyjížděli v sobotu dopoledne s tím, že pacientka spadla ze schodů, bolí ji záda a břicho. "Zasahující lékař zjistil, že je v ohrožení života. Prvotní vyšetření na místě svědčilo pro rozvoj šokového stavu a vnitřní poranění v oblasti břicha, lékař zjistil také zranění hlavy," uvedl Humpl. Na místo byl přivolán vrtulník, který pacientku přepravil do ostravské fakultní nemocnice. Žena bohužel v neděli zemřela.

zdroj: ČTK