Na 314. km D1 hořel kamion, provoz na Prahu byl hodiny uzavřen

Kvůli nehodě a požáru nákladního auta u Bělotína na Přerovsku byl dnes na 11 hodin omezen provoz na 314. km dálnice D1. Ve směru na Prahu byl zcela uzavřen úsek mezi Mankovicemi na Novojičínsku a Bělotínem. Odstraňování následků nehody trvalo do 20:00. V místě je ale vinou narušení vozovky snížena rychlost na 60 kilometrů v hodině. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. 

Kamion havaroval dnes dopoledne po deváté hodině. Podle zatím neověřených informací nehodu zavinil technický problém s pneumatikou kamionu. Nákladní vůz se převrátil a začal hořet. Požár zasáhl tahač a asi polovinu nákladu, který tvořily plastové role. "Výše škody byla předběžně vyčíslena na 1,2 milionu korun," řekla mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková. Řidič byl lehce raněn. 

Zatímco směr na Prahu byl od 20:10 otevřen zcela, ve směru na Ostravu je i nadále provoz omezený. Nedá se stále projet levým jízdním pruhem, ale průjezdné jsou pravý a odstavný pruh. Je pravděpodobné, že vozovka ale bude potřebovat opravu. "Kamion převážel plastový materiál. Ten se při požáru vpekl do vozovky," uvedla mluvčí. 
    
Řidiče z hořícího vozu vyprosili další motoristé. Rozbili čelní sklo hořícího vozidla a vzniklým otvorem pak mohl řidič sám havarovaný automobil včas opustit. "Při hrozivě vypadající nehodě utrpěl šestačtyřicetiletý pacient jen lehké poranění horní končetiny," řekl ČTK mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Nyní je v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice.
 
zdroj: ČTK