Na dostizích se po pádu vážně zranila jezdkyně

Zranění utrpěla v neděli odpoledne na dostizích v Albertovci na Opavsku jedna z jezdkyň. Její kůň jí při dostihu shodil. ČTK o tom informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

"Zranění byla vážná. Máme podezření na poranění mozku. Stav pacientky byl v době našeho zásahu život ohrožující," řekl Humpl s tím, že jezdkyni do ostravské fakultní nemocnice přepravil vrtulník letecké záchranné služby.

Dostih nepřežil kůň jezdkyně, kterého museli veterináři kvůli poranění nohy po pádu utratit.
 
Podle serveru iSport.cz se jednalo o žákovskou jezdkyni Kateřinu Hlubučkovou, která startovala ve druhém dostihu s tříletou hnědkou Vinny Rain. "Při náběhu do druhého kola spolu minuly v zatáčce bariéru ohraničující správný směr a jak se Hlubučková snažila koně nasměrovat jinam, cuknul hlavou a doslova ji vystřelil ze sedla," uvedl server.
 
Ten hovořil i s trenérem jezdkyně, který upřesnil zdravotní stav. Připustil, že prvotní informace nebyly dobré. "Právě mi volali z nemocnice, nic zlomeného nemá, je to naštěstí jen silný otřes mozku," řekl Filip Neuberg serveru. "Jen pro jistotu ji ještě nechávají v umělém spánku, ale mělo by to být dobré. Všichni jsme oddechli," dodal.
 
zdroj: ČTK