Na Opavsku hořel les, škoda je 300.000 Kč

Hasiči na Opavsku dnes likvidují rozsáhlý požár lesa. Příčinou byla s největší pravděpodobností lidská neopatrnost. Někdo u lesa rozdělal oheň, který vítr rozšířil i na stromy. Viníci utekli, řekl ČTK mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. "Oheň vypukl dnes okolo 12:00. V současné době se nám plameny podařilo dostat pod kontrolu. Požár nyní dohašujeme. Na místě je sedm jednotek,..

Hasiči na Opavsku dnes likvidují rozsáhlý požár lesa. Příčinou byla s největší pravděpodobností lidská neopatrnost. Někdo u lesa rozdělal oheň, který vítr rozšířil i na stromy. Viníci utekli, řekl ČTK mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

"Oheň vypukl dnes okolo 12:00. V současné době se nám plameny podařilo dostat pod kontrolu. Požár nyní dohašujeme. Na místě je sedm jednotek," řekl Kůdela.
 
Na počátku zásahu podle hasičů byl táborák založený na okraji lesa. Vítr oheň rozšířil do lesa. "Hořet začal asi desetihektarový smíšený les. Oheň zničil přibližně šest hektarů," řekl Kůdela. Škoda se pohybuje okolo 300.000 korun.
 
zdroj: ČTK