Noc snů proběhla v ostravské zoo

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se ve čtvrtek 22. června uskutečnil již 15. ročník speciální akce pro handicapované děti – Noc snů. Na akci do podvečerní zoo dorazilo přes 400 účastníků, nejvíce ze všech ročníků.

Pro děti a jejich rodiče byl v areálu zoo připraven večer plný zážitků – malování na obličej, procházka po zoo s několika zastaveními u dotykových stolků, kde si děti mohly prohlédnout i osahat nejrůznější přírodniny. Čekalo na ně i setkání s živými zvířaty a na závěr projížďka safari expresem. Na přípravě a realizaci Noci snů se vedle pracovníků zoo nezištně podíleli, tak jako i v předchozích ročnících, členové Kruhu přátel Zoo Ostrava, členové Canisterapie Ostrava se svými čtyřnohými svěřenci a Hitrádio ORION.

Myšlenka uspořádat pro děti s postižením nebo chronickým onemocněním večer s prožitky, o které často ve svém životě přicházejí, se zrodila v roce 1996 v Zoo Rotterdam, která poprvé uspořádala Noc snů pro děti z onkologické kliniky. Postupně se tato akce rozšířila do celé Evropy i do zámoří, v r. 2004 se poprvé uskutečnila v ČR v Zoo Děčín. Ostravská zoologická zahrada uspořádala první Noc snů v roce 2007 a letos se zde uskutečnil 15. ročník.

https://www.zoo-ostrava.cz/