Ocelárna Evraz Vítkovice Steel je znovu v provozu

Ocelárna společnosti Evraz Vítkovice Steel (EVS) v Ostravě je ode dneška po více než měsíční odstávce znovu v provozu. ČTK to řekl předseda odborů EVS Zdeněk Kološ. Ocelárna stála od počátku prosince kvůli slabé poptávce. 

"Ocelárna se rozjela. Všechno je v pořádku," řekl Kološ. Vedení firmy situaci nechce komentovat. "Efektivní způsob provozování jednotlivých nákladových středisek společnosti, včetně využívání příležitostného zastavení provozu ocelárny, považujeme za provozní záležitost soukromé firmy a více se k této problematice nebudeme vyjadřovat," uvedl pouze mluvčí EVS Jaromír Krišica. 
    
Evraz Vítkovice Steel je třetí největší hutní společností v Česku. Zaměstnává zhruba 1100 lidí. Firma patří největší ruské ocelárně Evraz, která svou českou divizi chce prodat. Podle některých médií má být kupcem ruská banka Vněšekonombank. 
    
Nového majitelé s nadějí očekávají zaměstnanci i odboráři EVS, kteří jsou už od dubna ve stávkové pohotovosti. Za poslední rok stála ocelárna několikrát, mimo jiné celý červenec. 
 
zdroj: ČTK