OnePlus Nord má téměř všechno, co byste mohli chtít

Prémiová technologická značka OnePlus představila OnePlus Nord, první produkt z nové, dostupnější řady chytrých telefonů. OnePlus Nord, představený jako první telefon na světě prostřednictvím AR (aplikace s využitím rozšířené reality), má všechny základní vlastnosti dokonalého smartphonu pro každodenní použití: všestranný fotoaparát, skvělé uživatelské vlastnosti a spolehlivost značky OnePlus. OnePlus Nord s čipsetem Qualcomm Snapdragon 765G 5G pomáhá prosazovat využití 5G tím, že umožňuje uživatelům využívat v plné míře tuto technologii.

„OnePlus Nord je pro OnePlus důležitým milníkem, protože neustále hledáme nové způsoby sdílení nejlepších technologií s co nejvíce lidmi. Jsme nadšeni, že přinášíme přístupnější chytrý telefon, který s jistotou obstojí vedle ostatních produktů rodiny OnePlus,“ řekl Pete Lau, zakladatel a generální ředitel OnePlus. „OnePlus Nord představuje nejlepší uživatelskou volbu ve své třídě – nabízí špičkový fotoaparát a naše další jedinečné funkce jako 90Hz Fluid displej, operační systém OxygenOS a rychlé nabíjení Warp Charge 30T.“

Skvělé focení

OnePlus Nord je vybavený stejným 48MP snímačem Sony IMX586 jako vlajková loď OnePlus 8. Díky velkému clonovému otvoru má světelnost f/1.75 a umožňuje výrazně stabilizovat světelný a optický obraz (OIS), aby se snížilo rozmazání a roztřesenost fotografií i videí. Kromě toho je Nord dodáván s 8MP ultraširokým objektivem, dedikovaným snímačem pro focení makrofotografií a snímačem s detekcí hloubky scény, takže pro focení poskytuje všestranné možnosti.

Focení úžasných nočních záběrů umožňuje režim Nightscape, který je k dispozici jak na zadní hlavní čočce, tak na širokoúhlém objektivu. Díky němu pořídí OnePlus Nord až devět různých snímků při různých expozicích a během několika sekund je propojí, takže při slabém osvětlení vytváří jasnější a prokreslenější fotografie. 

Nord je první zařízení OnePlus, které přichází s duálním nastavením přední kamery a s pokročilými algoritmy zpracování obrazu, které zajišťují výjimečnou čistotu obrazu a lepší vykreslení detailů. Fotí skvělá selfie, ve dne i v noci, a to díky 32MP hlavní kameře, přední kameře s nejvyšším rozlišením na jakémkoli telefonu OnePlus. Ta se také postará o vysoce kvalitní záznam videa až v rozlišení 4K a 60 fps (snímky za vteřinu). Ultraširokoúhlá 8MP přední kamera nabízí zorné pole 105 stupňů, které uživatelům umožňuje snadno pořizovat skvělá skupinová selfie.

Plynulý zážitek

Kvalitní 6.44" AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz poskytuje skvělý obraz a vylepšenou odezvu na dotyk. Ať už procházíte web nebo fotografie, odezva je plynulejší a rychlejší. Displej má také 2 048 úrovní automatického jasu s plynulejšími přechody, takže nabízí větší pohodlí pro oči.

Nord pohání čipset Qualcomm Snapdragon 765G 5G, který poskytuje zlepšení rychlosti procesoru, o 30 % rychlejší vykreslování grafiky než předchozí verze. Dále má dedikovaný AI engine, který pomáhá dosahovat špičkového herního výkonu. Díky až 12 GB rozšířené paměti RAM si mohou uživatelé telefonu Nord užívat výkonnější hry a bezproblémový multitasking.

Stejně jako vlajková loď OnePlus 8, má i Nord předinstalovavý OxygenOS 10.5, nejnovější a nejrychlejší operační systém, který OnePlus nabízí. OxygenOS 10.5 přichází s funkcemi jako Dark Mode, Zen Mode a s celou řadou přizpůsobení, která uživatelům umožňují vyladit vše od tvarů ikon po animace otisku prstu. OxygenOS je navržen tak, aby byl velmi rychlý a plynulý, a zahrnuje téměř 300 výkonných softwarových optimalizací, které pomáhají poskytovat dokonalý uživatelský zážitek.

Všechno ostatní, co uživatelé milují na OnePlus

OnePlus Nord podporuje rychlé nabíjení Warp Charge 30T, stejně jako je tomu u vlajkových produktů OnePlus. Warp Charge 30T nabije 4115mAh baterie Nord z 0 na 70 % za pouhou půl hodinu a rychlost nabíjení není omezena ani při procházení sociálních médií nebo intenzivním hraní her. Díky využití strojového učení Nord inteligentně mění způsob nabíjení telefonu přes noc, čímž zkracuje dobu, po kterou už je na 100 % nabitý, a tím zlepšuje životnost baterie.

U typu Nord výrobce zaručuje stejnou špičkovou kvalitu, jakou uživatelé znají u jiných výrobků OnePlus, a byl podroben stejně pečlivým a přísným laboratorním testům jako všechna ostatní zařízení této značky. Podobně jako je tomu u vlajkových typů, získají zákazníci s OnePlus Nord dva roky aktualizací softwaru a tři roky aktualizací zabezpečení.

Svoboda poslechu s OnePlus Buds

Spolu s OnePlus Nord byla na trh uvedena také nová generace bezdrátových sluchátek OnePlus Buds, která jsou navržena tak, aby poskytovala vysoce kvalitní přehrávání zvuku a svobodu bezdrátového připojení pro dokonalý poslech na cestách. Poskytují stejnou měrou estetickou jednoduchost a robustní funkčnost, spojují rafinovanost a kvalitní poslech, a to za dostupnou cenu.

Nabíjecí pouzdro sluchátek umí díky technologii Warp Charge už po 10minutovém nabíjení poskytnout 10 hodin zvukového zážitku a po plném nabití vydrží sluchátka až 30 hodin přehrávání.

Díky třem aktivním mikrofonům zabudovaným do každého sluchátka se snižuje okolní hluk, OnePlus Buds snadno „vytáhnou“ hlasové frekvence a vytvářejí jasné a ostré hlasové nahrávky a hovory. Kromě vylepšených dynamických ovladačů jsou OnePlus Buds dodávány také s technologiemi Bass Boost a Dolby Atmos, které vytvářejí čistější vokály, hlubší basy a bohatší tóny stereofonních nahrávek.

Technologie párování s nízkou latencí umožňuje rychle a snadno spárovat sluchátka se smartphony, zejména zařízeními OnePlus, a hladce přepínat mezi reproduktory a sluchátky.

Kromě robustního výkonu mají OnePlus Buds elegantní a ergonomický design, zasahují do poloviny ucha, takže jsou pohodlná i při dlouhodobějším používání. Mezi jejich další přednosti patří voděodolnost IPX4, takže přežijí šplouchnutí vody z jakéhokoli směru, což z nich dělá dobrého společníka pro trénink nebo pravidelný jogging. Sluchátka OnePlus jsou k dispozici ve třech barvách - bílá, šedá a Nord modrá.

Ceny a dostupnost One Plus Nord

OnePlus Nord bude nejprve k dispozici v rámci on-line pop-up akce, kde si jej zákazníci mohou registrovat počínaje 21. červencem 2020. Tato virtuální událost poskytne šanci koupit Nord před veřejným prodejem, bude zde i výběr dalšího zboží pro ty, kteří zakoupí OnePlus Nord Pop-Up Box. Další podrobnosti naleznete na adrese www.oneplus.com/nord/popups .