Opilý a zfetovaný řidič bez průkazu zranil v Ostravě muže a ujel

Šestadvacetiletý muž pod vlivem alkoholu a drog, který navíc nevlastní řidičský průkaz, srazil v pátek večer na chodníku v Ostravě pětadvacetiletého muže. Řidič z místa nehody ujel, aniž by zraněnému poskytl pomoc. Policii se ho ale díky pomoci svědků podařilo krátce po činu dopadnout. Zraněný chodec skončil v nemocnici, kde se bude zotavovat několik týdnů, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Nehoda se stala po 20:00 v městské části Zábřeh. "Řidič zřejmě při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost, na mokré vozovce nezvládl řízení vozu, vyjel vlevo mimo vozovku, kde postupně narazil do dvou vzrostlých stromů. Nevynechal ani sloup veřejného osvětlení a dopravní značku. Na chodníku pak vůz narazil do chodce, který utrpěl zranění," uvedla mluvčí.
 
Svědek nehody, který si v přilehlé ulici všiml policejní hlídky povolané původně k jinému zákroku, zalarmoval policisty. Další ze svědků nehody pak policii sdělili nejen popis řidiče, ale i registrační značku automobilu. Řidiče se tak po zhruba 20 minutách od nehody podařilo dopadnout
 
"Orientační dechová zkouška vykázala hodnotu 0,85 promile alkoholu, pozitivní byl i orientační test k detekci drog. Muž policistovi rovněž sdělil, že nevlastní řidičský průkaz," doplnila Holčáková.
 
Řidiče už policie obvinila z ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci. Není vyloučeno, že právní kvalifikace bude ještě změněna. Hrozí mu až pětileté vězení.
 
zdroj: ČTK