Ostravská zoo získala cenu za odchov slona

Několik ocenění v soutěži o odchov a stavbu roku v českých a slovenských zoologických zahradách Bílý slon 2012 dnes v Kuníně na Novojičínsku získala ostravská zoo. Za odchov sloní samičky Rashmi získala zahrada první místo v kategorii savců. Roční slůně je i vítězem SMS soutěže pro veřejnost, a stalo se tak Zvířetem roku 2012, řekla ČTK mluvčí zoo Šárka Kalousková. Ostravská zahrada získala i několik dalších ocenění.

"Odchovat slona se v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad podařilo po téměř 80 letech vůbec poprvé," připomněla Kalousková. Dodala, že zahrada slavila úspěch i v kategorii ostatních zvířat, v níž si odnesla druhé místo za odchov dravých ryb jehlic sladkovodních. Zahrada se letos do soutěže přihlásila s celkem osmi svými odchovanými zvířaty.

Zoo Ostrava uspěla i se svými novými či renovovanými expozicemi. V kategorii Přestavba roku získala první místo za expozici Na statku s domácími zvířaty a druhou pozici obsadila v kategorii expozice roku s výběhem Čitván pro medvědy a hulmany.
 
Soutěž Bílý slon se koná od roku 1994 pod záštitou sdružení Česká ZOO. Do soutěže se letos přihlásilo deset českých a slovenských zoologických zahrad s celkem 30 odchovanými zvířaty.
 
zdroj: ČTK