PANASONIC SLAVÍ 10 LET OD PŘEDSTAVENÍ PRVNÍ BEZZRCADLOVKY

11. 03 2018 | Deset let letos uplyne od chvíle, kdy společnost Panasonic představila světu první digitální bezzrcadlovku, kompaktní digitální fotoaparát se systémem výměnných objektivů, zkráceně systémový kompakt. Tehdy, v roce 2008, šlo o model LUMIX DMC-G1*1. V této kategorii tedy Panasonic drží světové prvenství a zároveň je jedinou firmou, která se systémovým kompaktům věnuje už celé desetiletí a neúnavně přináší další novinky jako jsou ikonické modely LUMIX GH5, G9 a GH5S.  

Toto světově jedinečné postavení Panasonic obsadil díky unikátním technologiím zaměřeným na vysokou kvalitu obrazu, špičkový výkon, rychlé reakce a také skvělé vlastnosti a funkce pro natáčení videozáznamů. To vše k systémovým kompaktům LUMIX G nedílně patří. Za klíčové úspěchy v této kategorii považuje značka mimo jiné první systémový kompakt s natáčením do rozlišení 4K*2, duální stabilizátor obrazu a také režim 6K PHOTO*3, umožňující fotografovat rychlostí 30 snímků za vteřinu v rozlišení 18 megapixelů ještě dříve než stihne uživatel stisknout spoušť.

Nedávno Panasonic rozšířil portfolio v této kategorii a k celosvětově uznávané a oceňované vlajkové lodi, ikonickému hybridnímu modelu LUMIX GH5, přibyla další novinka LUMIX G9. Její hlavní předností je nekomporomisní přístup k tvorbě fotografie. Dalším přírůstkem je LUMIX GH5S s nejvyšší citlivostí v dosavadní historii značky a se skvělou kvalitou videozáznamů. I nadále se pak výrobce bude soustředit na digitální fotoaparáty nejvyšší kategorie, které splňují přísná kritéria pro profesionální fotografy a filmaře.

Mottem společnosti je v této kategorii „Changing Photography“ respektive, „Měníme svět fotografie“. Řadu LUMIX G hodlá proto i nadále rozvíjet tak, jako v průběhu uplynulého desetiletí, s cílem zůstat na špici technologického vývoje a výroby dalších špičkových produktů.

*1 Platí pro digitální systémové kompakty k 31. říjnu 2008 (podle údajů společnosti Panasonic).

*2 Platí pro digitální systémové kompakty k 4. lednu 2017 (podle údajů společnosti Panasonic).

*3 6K PHOTO’ je funkce, při níž se natáčí videozáznam rychlostí 30 obr/s a jednotlivá okénka se ukládají jako samostatné snímky s poměrem stran 4:3 nebo 3:2 a rozlišením cca 18 MPix (6000 x 3000 bodů).
 

 

 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO