Po otravě je mladý muž stále v kritickém stavu

Třiatřicetiletý muž hospitalizovaný v úterý po otravě metylalkoholem v Havířově na Karvinsku je stále v kritickém stavu. Pacienti ve vážném stavu jsou i v Ostravě, jsou ale stabilizovaní. ČTK to dnes řekli zástupci nemocnic.

"Mladý muž je stále v bezvědomí, napojen na plicní ventilaci," uvedl náměstek pro léčebnou péči havířovské nemocnice Jaroslav Lux. Dodal, že laboratorní výsledky jsou velmi špatné. Další třiačtyřicetiletý muž přijatý v pondělí bude z nemocnice propuštěn dnes. Dosud se u něj neprojevily žádné trvalé následky otravy. Podle Luxe muž kromě nekvalitního alkoholu popíjel i další alkohol, a měl tak i vysokou hladinu etanolu, což mu pomohlo zmírnit účinek metanolu.

Dva lidé ve vážném stavu jsou stále v Městské nemocnici v Ostravě. Šedesátiletý muž je na ARO a o dva roky mladší muž leží na interním oddělení. "Starší z pacientů podstoupil CT vyšetření, které dopadlo dobře, a lékaři ho pomalu probouzejí z umělého spánku. Zřejmě by mohl být bez následků, ale stoprocentně to v tuto chvíli ještě nelze říci," uvedl mluvčí nemocnice Jiří Maléř. Dodal, že stav obou hospitalizovaných je stabilizovaný. "Nepředpokládáme, že se jejich stav v těchto dnech bude výrazně měnit."
 
Série otrav metylalkoholu si v Česku od počátku září vyžádala 26 obětí. Nejvíce lidí zemřelo v Moravskoslezském kraji, kde následkům otravy podlehlo 16 lidí.
 
zdroj: ČTK