Právě se nacházíte:

Podzim v Zoo Ostrava

Ještě do konce října si mohou návštěvníci ostravské zoologické zahrady užít jízdu třemi rozlehlými výběhy mezi stády afrických a asijských kopytníků, nahlédnout do pěstebních skleníků v botanickém zázemí zoo nebo se zastavit u některého z komentovaných setkání.  

Safari expres

V závislosti na počasí budou projížďky safari expresem trvat do odvolání. Aktuálně se mohou zájemci třemi rozlehlými výběhy se stády afrických a asijských kopytníků projet do 17:00 hod. (poslední safari expres vyjíždí v 16:30). Lidé mohou vidět na asi šestihektarové ploše okolo stovky zvířat, kromě letošních novinek v podobě tří nových druhů – vodušky abok ve výběhu Afrika, gazely perská ve výběhu Persie a kozy šrouborohé ve výběhu Indie, také několik mláďat, která se zde letos narodila. V Persii je to mládě vzácného divokého osla onagera, v Indii pak mláďata nilgau pestrých a vzácných jelenů barasinga.

Prohlídky pěstebních skleníků

Prohlídky v botanickém zázemí, kam nemají návštěvníci běžně přístup, se konají o víkendech vždy od 11 a od 14 hod. a jsou ve ceně vstupného do zoo. Na ploše okolo 1000 m2 rostou tropické a subtropické rostliny z celého světa, k vidění i k ochutnání je třeba kolekce ovoce a zeleniny tropického a subtropického pásma, včetně různých druhů bylinek a koření. Sraz zájemců je vždy u vstupu do zoo, kde si skupinu vyzvedne průvodce. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269, nebo osobně na vrátnici zoo.

Komentovaná setkání u zvířat

Většina komentovaných setkání probíhá za příznivého počasí o víkendech a svátcích. Na krmení hulmanů posvátných a medvědů ušatých v expozici Čitván se ale mohou návštěvníci těšit každý den, stejně jako na práci se slony. Z důvodu ochlazení již bylo ukončeno krmení lemurů na průchozích ostrovech v expozici Pevninské ostrovy.

Všechny tyto aktivity, které v období hlavní návštěvnické sezóny zpestřovaly návštěvníkům ostravské zoo jejich prohlídku, budou s nastupující chladnější částí roku ukončeny.

http://www.zoo-ostrava.cz