Přemožte bacily správně připraveným čajem

O blahodárných účincích čaje na zdraví i mysl je všeobecně známo. Umí zklidnit, zahřát, ochladit, podpořit činnost orgánů a také posílit přirozenou obranyschopnost organismu. Podmínkou je jeho příprava z kvalitních surovin a dodržení správného postupu přípravy. S ním vám hravě poradí čajové konvice od prémiové značky Sage The Tea Maker Compact STM700 a The Tea Maker BTM800.

Stejně jako si každá příležitost žádá jiný druh čaje, tak i každý druh čaj vyžaduje jinou přípravu. Liší se zejména v délce doby louhování a teplotě nálevu. Když nedodržíme požadovaný postup a parametry přípravy, můžeme nejen pokazit chuť čaje, ale přijdeme i o požadované účinky. S tím vším si hravě poradí oba modely čajových konvic – jsou vybaveny pěti programy pro optimální louhování zeleného, černého, bílého, bylinkového nebo oolong čaje a třemi stupni síly čajového výluhu (slabý, střední a silný).

Přednastavené programy ohlídají správnou teplotu a měření času, ale možné je i ruční nastavení. Funkce „Keep Warm“ udrží nastavenou teplotu vody i čajového výluhu až po dobu jedné hodiny. Konvice jsou vyrobeny ze skla, což je pro čaj nejvhodnější materiál, protože nezanechává chuťovou ani pachovou stopu, a jsou otočné o 360°. Držák nerezového sítka je magnetický a umožňuje ponoření a vynoření sítka. Praktickou součástí balení je lžička na dávkování čaje.

Kompaktní automatická konvice na přípravu čaje Sage STM700 s hydraulickým zdvihem nerezového sítka má kapacitu pro ohřev vody 1 l a pro přípravu čaje 0,8 l. Má atraktivní design, který je kombinací skla, nerezu a šedé barvy Smoked Hickory.

Model automatické čajové konvice s hydraulickým zdvihem sítka Sage BTM800 má podsvícený LCD displej, který zobrazuje všechny nastavené funkce. Dokáže se prostřednictvím programu „Auto Start“ sama zapnout v přednastaveném čase a funkce „Basket“ se zase postará o aktivaci cyklu automatického vynoření nebo ponoření čajového sítka při louhování. Konvice je vyrobena ze skla Duran Schott a její objem pro ohřev vody činí 1,5l a pro přípravu čaje 1,2l.

Doporučená cena Sage STM700 je 4.990, – Kč.

Doporučená cena Sage BTM800 je 7.390, – Kč.

Výrobce na oba modely poskytuje prodlouženou záruku 3 roky.