Při pádu malého letadla zemřeli dva lidé

Na Opavsku havarovalo dnes malé letadlo, neštěstí nepřežili dva muži. Rakouský letoun havaroval zřejmě při přistání na travnatém letišti v Dolním Benešově - Zábřehu krátce před 13:30. ČTK to potvrdil mluvčí opavských policistů René Černohorský.

"Podle našich informací v letadle cestoval pilot a jeden pasažér. Šlo o rakouské letadlo," řekl policista. Podle informací ČTK měly obě oběti rakouské doklady.

Při nehodě zemřeli muži ve věku sedmašedesát a dvaačtyřicet let. "Letadlo leží v poli. Jedno křídlo je zlomené. Na křídlech leží těla přikrytá pytli," popsal místo nehody jeden ze svědků, který na místo dorazil krátce po nehodě.
 
Uvedl, že jde o čtyřmístný jednomotorový letoun značky Socata Rallye. Policisté nyní vyčkávají na příjezd leteckých inspektorů. Společně pak budou zjišťovat přesné okolnoti nehody. Zatím není jasné, zda letadlo havarovalo při přistání nebo při startu. "Pokud skutečně přistával, tak se o kus netrefil na ranvej. Letadlo leží souběžně s ní, ale ve vzdálenosti asi 300 metrů," řekl svědek.
 
"Čekáme na příjezd pracovníků Inspekce letového provozu a v součinnosti s nimi budeme prohledávat trosky havarovaného letadla," řekl Černohorský.
 
Podobná letecká nehoda se na téměř stejném místě stala v červenci 2008. Tehdy se u letiště zřítilo krátce po startu ultralehké letadlo. Muž a žena na palubě tehdy utrpěli lehká zranění. Škoda na stroji se pohybovala okolo milionu korun. Příčinou leteckého neštěstí byla podle expertů technická závada.
 
zdroj: ČTK