Řidič v Ostravě srazil bezdomovce, ten zemřel

Osobní automobil srazil v Ostravě v pondělí večer chodce. Dvaašedesátiletý bezdomovec utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Třicetiletý řidič se zhroutil a policisté ho zatím nemohli vyslechnout. ČTK to včera řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Muž silnici přecházel pravděpodobně mimo vyznačený přechod pro chodce. Nehoda se stala asi 20 metrů od křižovatky ulic Novinářská a Novoveská. "Zasahující lékař nalezl postiženého bez známek života. Došlo k zástavě dechu i oběhu, při nehodě muž utrpěl smrtelná poranění. Vzhledem ke stavu, který byl neslučitelný se životem, nebyla zahájena resuscitace a lékař záchranné služby mohl pouze konstatovat smrt muže," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Policisté zjišťují okolnosti nehody. Třicetiletý řidič zatím vyslechnut nebyl, protože se zhroutil. "Žádáme svědky, kteří mohou k věci uvést jakékoliv informace, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo telefonním čísle 974 726 271," řekla Holčáková.

Letos jde v Ostravě už o třetího chodce, který zemřel po střetu s autem. První nehoda se stala 5. ledna. Chodec tehdy přecházel Rudnou ulici a srazil jej nákladní automobil. O den později se stala další nehoda v Ostravě-Kunčičkách. Osobní auto tam srazilo chodkyni. I ona zraněním později podlehla.

zdroj: ČTK