Samuel (11) z Heřmánek na Novojičínsku: Měsíční náklady na jeho léčbu jsou v řádech tisíců.

Krátce po narození Samíkovi lékaři diagnostikovali epidermolysis bullosa - vzácné onemocnění, jež je spíše známé pod názvem nemoc motýlích křídel. Onemocnění způsobuje mutace genu, která má za následek omezenou funkčnost pojivové tkáně sliznic a kůže. Ta se stává citlivější na jakýkoliv tlak nebo dotek, často praská, tvoří se na ní puchýřky a musí být pravidelně promazávána speciálními přípravky. Prognóza onemocnění bohužel není příznivá.  

Od útlého věku musí být Sam hodně opatrný. I přes náročnost svého onemocnění se snaží co nejpravidelněji navštěvovat školu. V zimním období však bývá často doma, protože nemoc doprovází také oslabení imunity.

O Samíka se stará maminka Kateřina sama. Situace rodiny bohužel není příliš příznivá, zkomplikovala se i onemocněním paní Kateřiny, která nedávno podstoupila operace obou rukou. Již 9 měsíců je tak v pracovní neschopnosti. 

Rodině začali před 3 roky pomáhat Dobří andělé prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL pravidelnými měsíčními příspěvky. „Dobrým andělům děkujeme za jejich dobrotu. Nebýt jich, byli bychom na tom se Samem hodně špatně,“ přiznává paní Kateřina. 

Samův stav se v průběhu času zhoršuje a zlepšuje. V období zhoršení se náklady na onemocnění pohybují až okolo 9 000 Kč měsíčně, neboť potřebné zdravotnické pomůcky k ošetřování kůže jsou velmi nákladné a ne všechny hradí pojišťovna. Paní Kateřina by měla v nejbližší době opět nastoupit do zaměstnání a situace rodiny by se tak měla alespoň o něco zlepšit. Dobří andělé však budou rodině pomáhat i nadále.

370 rodin s dětmi z Moravskoslezského kraje již zažádalo o pomoc Dobrých andělů.

Nadace DOBRÝ ANDĚL pomáhá rodinám s dětmi, kde rodič nebo dítě má onkologické onemocnění nebo jinou vážnou nemoc. Cílem je pravidelná finanční pomoc, která pomůže zvládnout rodině situaci snadněji. Vážnou diagnózu často doprovází ztráta či přerušení zaměstnání jednoho z rodičů. 

Máte chuť zapojit se také? Dobrým andělem se můžete stát na www.dobryandel.cz. Nadace DOBRÝ ANDĚL odevzdá Vaše příspěvky do posledního haléře rodinám s dětmi, protože její provoz je financován ze soukromých prostředků zakladatelů a dalších filantropů.