Série nehod uzavřela Rudnou ulici v Ostravě

Série dopravních nehod dnes v podvečer na více než dvě hodiny uzavřela Rudnou ulici v Ostravě. Jedna z nejfrekventovanějších ulic ve městě byla uzavřena ve směru na městskou část Poruba, když v obou pruzích havarovalo postupně celkem sedm vozidel a také autobus. Silnici se podařilo opět plně zprovoznit okolo 21:00. ČTK to řekla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Záchranáři ošetřili dva zraněné - pětatřicetiletou ženu a pětiletého chlapce. 

První nehoda se v Rudné ulici stala okolo 17:00, když tam vůz narazil do spadlého stromu. Posléze do stromu narazil i autobus. Doprava proto byla svedena do jednoho pruhu. Ve volném pruhu se pak okolo 18:40 ale stala další nehoda šesti automobilů. Podle Holčákové bylo příčinou nehod nedodržení bezpečné vzdálenosti, nikoliv počasí.
    
Mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl ČTK řekl, že zraněná žena utrpěla lehčí poranění hlavy. Také malý chlapec měl zraněnou hlavu. Oba byli přepraveni na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. "Na místě byly tři posádky, protože situace nebyla zpočátku zcela jasná. Záchranáři pak ještě obcházeli cestující z dalších vozů, další zranění však již na místě nebyli," uvedl Humpl. 
 
zdroj: ČTK