Šestiletého chlapce srazilo auto, je těžce zraněn

Šestiletého chlapce v neděli odpoledne v Ostravě srazilo auto. Dítě utrpělo těžká zranění. Podle policie se vytrhlo matce a vběhlo do vozovky. Údajně za motýlem. V posledních dnech je to už třetí nehoda za účasti dítěte. Ta první ze čtvrtka minulého týdne v Karviné skončila tragicky.

Poslední nehoda se stala v Ostravě-Svinově okolo 16:10. "Chlapec zřejmě vběhl bezprostředně před vozidlo řízené osmatřicetiletým mužem. Při střetu utrpěl těžká poranění a byl transportován záchranáři do nemocnice," popsala mluvčí nehodu.

"Předškolák utrpěl poranění hlavy, mozku, břicha a končetin. Sanitka jej převezla do péče lékařů traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Jeho stav byl v době předání život ohrožující," řekl ČTK mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
 
Od konce minulého týdne je to už třetí podobná nehoda. Tragicky skončila srážky osmileté holčičky, která také vběhla do silnice, v Karviné. Dívka utrpěla vážná poranění hlavy, trupu a břicha. Později jim v nemocnici podlehla.
 
V pátek pak osobní auto srazilo v Ostravě čtrnáctiletého chlapce, který jel na koloběžce. Po střetu spadl na zem a auto nad ním přejelo. Školák utrpěl těžká poranění, ze kterých se bude léčit víc jak šest týdnů.
 
zdroj: ČTK