Srážku autobusu s autem nepřežil muž, čtyři lidé byli zraněni

Při srážce autobusu s osobním automobilem zemřel v pátek u Ostravy čtyřicetiletý muž. Další čtyři muži v autě byli při nehodě převážně těžce zraněni a skončili v nemocnicích. Řidič jedoucí z Velké Polomi směrem na Ostravu pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil do autobusu bez cestujících, který jel směrem na Opavu. Jeho třiačtyřicetiletý řidič nebyl pod vlivem alkoholu, u řidiče osobního vozu ukáže případné požití alkoholu až pitva. ČTK to řekla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Nehoda se stala okolo 11:00 nedaleko konce obce Velká Polom, silnice spojující Ostravu s Opavou byla až do 14:30 zcela neprůjezdná a policie na několika místech musela odklánět dopravu. "Ve 14:30 se podařilo následky nehody odklidit a silnici zcela zprůjezdnit," řekla Holčáková.

Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla utrpěl čtyřicetiletý muž rozsáhlá poranění a selhaly mu všechny základní životní funkce. I přes laickou resuscitaci svědků a následnou snahu záchranářů svým zraněním na místě podlehl. Záchranáři pak na místě ošetřili ještě čtyři další zraněné. "V život ohrožujícím stavu byl muž středního věku, u něhož lékař zjistil zranění hlavy, nohy a hrudníku," uvedl Humpl s tím, že pacient byl letecky přepraven do ostravské fakultní nemocnice. Dodal, že vážné zranění utrpěl i další z mužů, u něhož měl lékař podezření na poranění hlavy a mozku a byl rovněž převezen do fakultní nemocnice.
 
"Pětadvacetiletý muž, třetí ze zraněných, byl v době našeho zásahu při vědomí. Utrpěl poranění hlavy, páteře a hrudníku. I o něj se již starají lékaři ve fakultní nemocnici," doplnil Humpl. Čtyřiatřicetiletý muž se středně těžkými poraněními je v Městské nemocnici Ostrava.
 
Mluvčí fakultní nemocnice, kde jsou tři zranění řekl, že všichni jsou v péči lékařů anesteziologicko resuscitačního oddělení. "Jejich stav je velmi vážný," uvedl Tomáš Oborný. Jeho kolega z městské nemocnice dodal, že čtvrtý zraněný byl hospitalizován na neurochirurgickém oddělení. "Utrpěl vážné zranění páteře. V ohrožení života není," řekl.
 
Policie případ šetří jako usmrcení z nedbalosti. Zároveň vyzývá cestující dvou osobních aut, kteří jeli bezprostředně za havarovaným vozem, aby se obrátili na tísňovou linku 158.
 
zdroj: ČTK