Starší muž zemřel v Havířově, v bytě byla neokolkovaná láhev

Další možná oběť metylalkoholu v Moravskoslezském kraji zemřela ve středu odpoledne. Pokud se intoxikace potvrdí, půjde o desátou oběť v kraji a osmnáctou v Česku. Starší muž zemřel v havířovském bytě. V něm našli záchranáři láhev neokolkovaného alkoholu. Otrava ale zatím nebyla prokázána. ČTK o úmrtí informovala mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

V odpoledních hodinách zasahovali záchranáři v Havířově u staršího muže bez známek života. "Lékařka záchranné služby už mohla pouze konstatovat smrt pacienta. Vzhledem k nálezu lahve nekolkovaného alkoholu v bytě a faktu, že smrt nastala beze svědků, jsme na místo přivolali policii," řekl ČTK mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Další žena dnes zemřela v ostravské městské nemocnici. Sedmačtyřicetiletou ženu v jednom z ostravských bytů našel o sedm let starší muž. "Už byla v bezvědomí. Přivolal záchranáře. Kriminalisté později v bytě zajistili stopy i láhve od alkoholu," řekla ČTK mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Dodala, že u zajištěné láhve bylo už na první pohled jasné, že nejde o originální etiketu.
 
V moravskoslezských nemocnicích leží podle dostupných informací kvůli otravám jedovatým alkoholem 11 lidí. Zdravotní stav některých je kritický. Mnozí přišli o zrak.
 
Nejvíce lidí, pět, je v péči lékařů havířovské nemocnice. Stav jedné pacientky je kritický, ale začal se lehce zlepšovat. Další tři jsou ve vážném stavu. Pátý otrávený je na tom už podstatně lépe. Sice oslepl, ale v nejbližších dnech by z nemocnice mohl být propuštěn. ČTK to řekl náměstek pro lékařskou péči Jaroslav Lux.
 
Jeho kolegové přišli do kontaktu i s otráveným mužem, který odmítl hospitalizaci a do nemocnice docházel jen na kontroly. Nyní už je v pořádku.
 
Dva metylalkoholem otrávení jsou v ostravské městské nemocnici. Ani v jejich případě se stav příliš nezměnil. Jeden je na tom velmi špatně, druhé pacientce je o něco lépe. Jeden otrávený je v Nemocnici Podlesí v Třinci, další v Opavě a jeden v orlovské nemocnici.
 
zdroj: ČTK