Střelba na dálnici, fandové Baníku zablokovali auto policie

Jeden varovný výstřel museli použít policisté, jejichž neoznačený automobil v pondělí večer na dálnici D1 blokovaly vozy obsazené fanoušky fotbalového Baníku Ostrava. Policisté začali střílet, aby zjednali pořádek a zajistili si průjezd. Posádku jednoho z vozů pak zadrželi. Někteří fanoušci byli pod vlivem drog. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

 V Ostravě se odpoledne konal zápas Baníku Ostrava s klubem z Brna. Posádka policejního vozu byla zapojena do bezpečnostních opatření, která s utkáním souvisela. Na čerpací stanici na Novojičínsku si policisté udělali přestávku. Když chtěli pokračovat v cestě na Brno, jiný vůz jim zablokoval cestu. Další lidé pak s pokřikem přibíhali k místu. 
    
Neuniformovaní policisté v civilním autě ale blokádu objeli a pokračovali po dálnici v cestě. Další automobily je ale pronásledovaly. "Několik kilometrů trvalo ohrožování vozu. Další auta jej vybržďovala. Situace vygradovala v okamžiku, kdy policista vystřelil do vzduchu," řekla mluvčí. Po výstřelu se situace uklidnila. Policisté pak zadrželi posádku z jednoho automobilu pronásledovatelů. "Část zadržených byla pod vlivem drog. Podezřelí jsou z výtržnictví a útoku na úřední osobu," zakončila mluvčí. 
 
zdroj: ČTK