Střelec z Raškovic se otrávil léky, věznice sebevraždu odmítá

Jednatřicetiletý muž obviněný z dvojnásobné vraždy a postřelení důchodkyně v Raškovicích na Frýdecko-Místecku se ve vazební věznici pravděpodobně otrávil léky. Kvůli otravě skončil po zásahu záchranářů s poruchou vědomí v ostravské nemocnici. Státní zástupce Vít Legerský to potvrdil ČTK. Vazební věznice odmítá, že se muž pokusil o sebevraždu. Policie nic neví. Vyšetřování dvou vražd a jednoho pokusu se chýlí ke konci, do konce roku by mohl začít soud. 

Léky se muž otrávil 1. května v ranních hodinách. Jak se k lékům dostal, jasné není. Je možné, že neužíval léky, které pravidelně dostával kvůli špatnému psychickému stavu, shromažďoval je a pak si je vzal najednou. 
    
Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl ČTK řekl že ve věznici 1. května u jednatřicetiletého muže v bezvědomí zasahovali. "S podezřením na otravu léky jsme jej přepravili do Městské nemocnice Ostrava," řekl. Mluvčí zdravotnického zařízení Magda Otáhalová to ČTK potvrdila. "Pacienta jsme přijali s poruchou vědomí. Vypumpovali jsme mu žaludek. Po poledni byl převezen do Vazební nemocnice v Brně," řekla. 
    
Dozorující státní zástupce ČTK potvrdil, že byl o situaci stručně informován. Detaily ale nezná s ohledem na lékařské tajemství. "Detaily mě ale nezajímají. Pro mě je důležité, že je obviněný použitelný pro další úkony. Podle mých informací byl už v úterý převezen z Brna zpět do Ostravy," řekl Legerský. 
    
Zástupce ředitele ostravské vazební věznice Marek Valenta ČTK řekl, že vazební vaznice neeviduje žádný pokus o sebevraždu. "Vylučuji, že by se jednalo o pokus o sebevraždu," řekl. Důvody otravy a následujícího převozu do nemocnice komentovat nechtěl. "Podrobnosti ke konkrétním vězněným osobám sdělovat nemůžeme," řekl pouze. 
    
Obviněný muž ozbrojený několika zbraněmi podle policie přijel k domu do Raškovic. Postupně zastřelil třiasedmdesátiletého muže a sedmnáctiletou dívku. Vážně postřelil jednasedmdesátiletou ženu. Podle dostupných informací šlo o učitele zavražděné dívky. Údajně spolu měli poměr a studentka se s mužem rozešla.
 
zdroj: ČTK