Švédští Roxette vystoupí po čtyřech letech znovu v Ostravě

Švédská poprocková skupina Roxette vystoupí po čtyřech letech znovu v Ostravě. K pražskému koncertu přidá na svém světovém turné ještě jedno vystoupení v Česku, které se uskuteční 15. června 2015 v ČEZ Aréně. ČTK o tom dnes za pořadatele informoval Jan Kostecký.

Roxette v Ostravě hráli v červnu 2011, když vyrazili na turné po dlouhé přestávce, během níž se zpěvačka Marie Fredrikssonová léčila z rakoviny. Jejich koncert tehdy sledovalo 12.000 lidí. Příští rok vyrazí skupina na turné The XXX Anniversary Tour ke 30. výročí svého vzniku. Odehraje na něm 30 koncertů v 18 zemích.
 
Kostecký uvedl, že Roxette své turné začnou v květnu v Austrálii a na Novém Zélandě. "Evropská část bude zahájena 10. května v Miláně," uvedl. V Ostravě zahrají Roxette 25 dní po pražském koncertě.
 
Roxette tvoří skladatel, zpěvák a hudebník Per Gessle a zpěvačka Marie Fredrikssonová. Spolu vystupují od poloviny 80. let. Proslavili se v roce 1989 albem Look Sharp! s obrovským hitem The Look. Ten následovaly další světové hity: ListenTo Your Heart, It Must Have Been Love nebo Dressed For Success. Roxette zpívají anglicky a bývají označováni za nástupce legendární skupiny ABBA.
 
V Česku mají jejich melodické písně velký úspěch. Poprvé naživo je tu mohli lidé vidět v roce 2001, zatím naposledy v roce 2011 na dvou koncertech v Praze a Ostravě. Předprodej vstupenek na ostravský koncert v cenách od 790 do 1390 korun začne ve středu 17. prosince.
 
zdroj: ČTK